Sidebar

preloader

 
 
 
06 29
Virtuali paroda „Gijų žemėlapis“ – Atanazijaus Kircherio knygų puslapiai
10 15
Jubiliejinė paroda „Knygos ir neknygos“

Apie

Vilniaus universiteto biblioteka, seniausia Baltijos šalyse ir didžiausia Lietuvoje valstybinės reikšmės akademinė biblioteka, šiemet švenčia 450-ies metų jubiliejų! 

Jau penktą šimtmetį tai yra erdvė, kurioje auga ir bręsta pasaulį keičiančios asmenybės, mūsų ateitis. 1570 m. įkurta biblioteka – tai tarsi universiteto dvasia, įkvepianti kurti, atrasti, siekti ir perduoti žinias kitiems. Didžiuojamės ne tik unikaliu istoriniu, kultūros, mokslo paveldu, turtingomis kolekcijomis, bet ir moderniu Mokslinės komunikacijos ir informacijos centru, kurį jau spėjo pamėgti studentai ir visi bibliotekos skaitytojai.

Švęsti jubiliejų kviečiame kartu – pažinkite biblioteką iš arčiau, dalyvaukite gausiuose renginiuose, ekskursijose, parodose ir atraskite čia sukauptus turtus. Skaitykime, atraskime, aukime, dalinkimės!

Apie ką svajojo Žygimantas Augustas

Apie ką svajojo Žygimantas Augustas

Pradžią 450 metų švenčiančiai bibliotekai davė karališkoji Žygimanto Augusto biblioteka. Aistringas bibliofilas, karalienės motinos Bonos Sforcos auklėtas renesanso dvasia ir pavyzdžiais, karalius kūrė savo biblioteką – reprezentacinę, komplektuojamą iš naujausios literatūros, atliepiančią kultūrinėms dvaro funkcijoms. Tai buvo tarsi egzotiškas žiemos sodas šiaurėje, kuriame buvo kaupiami įvairiausių kraštų, įvairiausių rūšių augalai, rūpestingai rinkti visoje Europoje. Biblioteka – tarsi augimo ir ugdymo vieta, kur auga ir tarpsta talentai, kur ugdoma valstybės dvasia, jos ateitis. Bibliotekos 450 metų sukakties proga  norime atgaivinti karaliaus svajonę ir ją simboliškai atspindėti ne tik per senąsias knygas, bet ir per jose aprašomus vaizduojamus nuostabius Lietuvos ir viso pasaulio augalus, taip bandydami sujungti išmintį ir grožį ir siekdami paversti bibliotekos Baltąją salę karališku žiemos sodu. 

DAUGIAU APIE renginį ir SODĄ

Renginiai

Renginiai

Rasta:

Naujienos

Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje

Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje

VU bibliotekoje sukaupta ne tik Vilniaus, bet visos Lietuvos istorija. Ji užfiksuota rankraščiuose, senosiose knygose, žemėlapiuose, fotografijose ir kituose dokumentuose. Siekdama atskleisti turimo kultūros paveldo lobynus, biblioteka jau ne vienerius metus vykdo projektą Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje, kurio metu vyksta į skirtingus miestus ir pristato jų gyventojams su jų kraštu susijusius istorinius šaltinius. 2020 m., minėdama 450 m. sukaktį, biblioteka planuoja apankyti net 15 Lietuvos miestų. Praėjusių kelionių patirtis parodė, kad Lietuvos gyventojai ne tik domisi savo krašto istorija, bet ir patys noriai dalinasi prisiminimais, pamąstymais ir žiniomis. Gal šiemet atvyksime ir į Tavo miestą?

DAUGIAU APIE PROJEKTĄ

Skaitmeninės kolekcijos

Skaitmeninės kolekcijos

Tūkstančiai vertingų knygų, įdomių žemėlapių, stulbinančių fotografijų ir kitų meno bei literatūros kūrinių iš VU bibliotekos paveldo lobyno nuo šiol prieinami naujoje, patogesnėje ir nuolat pildomoje Skaitmeninių kolekcijų svetainėje. Atrask pažinimo džiaugsmą ir išvysk neįtikėtinus turtus!

DAUGIAU APIE KOLEKCIJAS 

Šventės draugai

 

Šventės draugai

LTK
CERL
Vilniaus dailės akademija
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos