Tarptautinė konferencija „Z kartos akademinė biblioteka: paslaugos, erdvės ir technologijos“

Registracija

Vilniaus universiteto biblioteka kviečia į tarptautinę mokslinę-praktinę konferenciją „Z kartos akademinė biblioteka: paslaugos, erdvės ir technologijos“, skirtą šios bibliotekos 445 metų sukakčiai paminėti. Konferencija vyks 2015 m. spalio 15 d. VU bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre (Vilniuje).

Z karta dažnai įvardijama kaip jaunoji karta, kuri gimsta ir auga supama skaitmeninės aplinkos ir informacinių technologijų, šios kartos atstovai pasižymi kitokiais, naujais informacijos paieškos ir naudojimo, mokymosi, komunikacijos virtualioje erdvėje bruožais. Z karta, ateinanti į pasaulio universitetus, suteikia postūmį ir akademinių bibliotekų transformacijoms: kuriant hibridines mokslo ir studijų erdves, siūlant inovatyvias elektronines paslaugas, keičiant bibliotekininkų funkcijas, konstruojant naujus bibliotekų veiklos modelius pasikeitusiems vartotojų poreikiams tenkinti.

Vilniaus universiteto biblioteka, siekdama plėsti supratimą apie Z kartos akademinės bibliotekos pokyčius, kviečia tuo besidominčius mokslininkus, dėstytojus, akademinių bibliotekų vadovus, naujus bibliotekininkų vaidmenis įgyvendinančius praktikus ir studentus į mokslinę diskusiją.

Spalio 16 d. bendradarbiaujant su Goethe’s institutu, Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre, vyks seminaras „Teminės erdvės bibliotekoje“.

Teminės sąsajos lemia visuomenės diskusijas, o dažnai ir bibliotekų lankytojų interesus. Euro krizė, dalijimosi ekonomika, migracija – kaip nušviesti šias ir kitas temas, tokias skirtingas ir aktualias, naudojantis įvairiausiomis medijomis, ar tai būtų knygos, DVD diskai, ar internetiniai leidiniai? Berlyno centrinė ir žemės biblioteka (Zentral- und Landesbibliothek Berlin – ZLB) išplėtė klasikines bibliotekos funkcijas, apimančias prieigą prie knygų fondo bei knygų pristatymą, ir ėmė eksperimentuoti su nauju bibliotekininkystės formatu: bibliotekos teminėje erdvėje stengiamasi sutelkti įvairias aktualią socialinę, politinę ar kultūros temą nušviečiančias medijas iš skirtingų dalykinių sričių. Taip, susipynus skaitmeniniams ir analoginiams formatams, pateikiama naujausia plataus spektro informacija.

Seminare „Teminės erdvės bibliotekoje“ ZLB teminės erdvės vadovas dr. Manuelis Seitenbecheris pristato teminės erdvės koncepciją ir dalijasi Vokietijos patirtimi, susijusia su inovatyviuoju formatu. Aktyvių mainų su seminaro dalyviais metu bus diskutuojama apie teminių erdvių galimybes Lietuvos bibliotekose ir kuriamos individualios jų įgyvendinimo strategijos.

Daugiau informacijos renginių programoje. Būtina registracija.

Renginius remia: