„DuoDi“: duomenų dienos VU Gyvybės mokslų centre

2018-05-03

„DuoDi“: duomenų dienos VU Gyvybės mokslų centre

VU biblioteka, siekdama ugdyti mokslininkų ir tyrėjų mokslinių tyrimų duomenų (toliau – MTD) valdymo kompetencijas, skatinti duomenų viešinimą ir gerąją mokslinių tyrimų duomenų valdymo praktiką, kviečia į „DuoDi“ – duomenų dienas VU Gyvybės mokslų centre (PDF).

„DuoDi“ tikslas: supažindinti GMC mokslo bendruomenę su mokslinių tyrimų duomenų valdymu ir MIDAS galimybėmis, skatinti juos talpinti duomenis į MIDAS bei juos viešinti (publikuoti) – duoti!

Per duomenų dienas įgysite žinių apie MTD valdymą, duomenų valdymo planus, nacionalinį mokslo duomenų archyvą MIDAS, sužinosite, kaip saugiai tvarkyti mokslinių tyrimų duomenis ir juos viešinti, ir turėsite galimybę gauti individualias konsultacijas MTD valdymo klausimais.

Be to, norėdami sužinoti GMC mokslininkų ir tyrėjų poreikį MTD valdymo paslaugoms, išsiaiškinti, ką mokslininkai ir tyrėjai žino apie MTD valdymą, jam sukurtos infrastruktūros galimybes, kaip vertina teikiamų paslaugų naudą ir kokių mokslinių tyrimų duomenų valdymo paslaugų pageidautų, kviečiame užpildyti anketą.

Aktyviausių ir įkėlusių daugiausiai duomenų į MIDAS laukia siurprizai!

Susipažink su „DuoDi“ renginių programa (PDF)

Registruokis į „DuoDi“ renginius bei individualias konsultacijas

el. paštu                    zibute.petrauskiene@mb.vu.lt
užpildžius formą    https://biblioteka.vu.lt/duomenu-dienos-gmc

Kodėl svarbu tinkamai tvarkyti mokslinių tyrimų duomenis?
Nes efektyvus mokslinių tyrimų duomenų valdymas:

• didina MTD matomumą, cituojamumą ir sklaidą,
  • didina mokslininkų ir tyrėjų karjeros galimybes,
  • įgalina ilgalaikį bei patikimą MTD saugojimą ir mažina jų praradimo riziką,
  • plečia daugiadalykio, tarptautinio bendradarbiavimo ir bendradarbiavimo su verslu galimybes.

2016 m. „Wiley“ leidyklos atliktos mokslininkų ir tyrėjų apklausos duomenimis (Wiley Open Science Researcher Insights Survey 2016) daugiau nei du trečdaliai (69 proc.) mokslininkų atveria (viešina) savo mokslinių tyrimų duomenis ir teigia, kad tai yra svarbu jų srities tyrimams. Daugiausia mokslinių tyrimų duomenų – net 66 proc. – atveria gyvybės mokslų srities mokslininkai ir tyrėjai!

Todėl, jei Jums kyla filosofinis klausimas, – duoti ar neduoti savo mokslinių tyrimų duomenis, mes sakome – TAIP! ir kviečiame žengti tris žingsnius:

• ženk pirmą žingsnį ir PRIIMK iššūkį – susipažink ir įvaldyk visus mokslinių tyrimų duomenų valdymo instrumentus!
  • ženk antrą žingsnį ir VEIK – aktyviai ir efektyviai tvarkyk savo mokslinių tyrimų duomenis ir jų metaduomenis su MIDAS!
  • ženk trečią žingsnį ir PRASIVERŽK – publikuok-viešink-dalinkis savo mokslinių tyrimų duomenimis ir jų metaduomenimis!

Tik trys žingsniai – ir Jūs jau mokslinių tyrimų duomenų valdymo ambasadorius, žinovas, ekspertas!
Dalyvavusiems „DuoDi“ duomenų dienose bus įteikiami pažymėjimai.

Informacija pasiteiravimui: dr. Žibutė Petrauskienė, tel. (8 5) 219 5059, el. paštas zibute.petrauskiene@mb.vu.lt, Saulėtekio al. 5, A412 kab.