Kviečiame į A. Mickevičiaus muziejaus renginius

2018-01-22

2018 metais Vilniaus universiteto bibliotekos Adomo Mickevičiaus muziejus kviečia į šiuos susitikimus:

• Sausio 17 d. Laisvės sūkuriuose. Aleksandras Puškinas ir filomatai. Renginys skirtas Lietuvos nepriklausomybės paskelbimo 100-osioms  metinėms. Pranešėja Julija Samodurova, A. Puškino muziejaus ekskursijų vadovė. Renginio vedėjas Rimantas Šalna.
  • Vasario 14 d. Lietuvos nepriklausomybės paskelbimas. Panešimus skaito LŽS nariai. Renginio vedėjas Rimantas Šalna.
  • Kovo 14 d. Andžejus  Tovianskis. Pranešėjai Rimantas Šalna ir poetas Voicechas Petrovičius. Renginio vedėja Alicija Dzisevič.
  • Gegužės 16 d. Pirmieji K. Donelaičio „Metų“ vertimai. Pranešėja Zofija Stanevičienė. Renginys skirtas Liudviko Rėzos Kristijono Donelaičio „Metų“ vertimo į vokiečių kalbą 200-ųjų metinių išleidimo paminėjimui. Renginio metu koncertuos Vilniaus mokytojų namų folklorinis ansamblis Tyklė.  Renginio vedėjas Rimantas Šalna.
  • Birželio 13 d. VU profesorius Andrius Sniadeckis – chemikas, gydytojas, visuomenės veikėjas. Renginys skirtas 250-osioms garsaus VU profesoriaus gimimo metinėms  ir 180-osioms mirties metinėms  paminėti. Pranešėjai: dr. Irena Fedorovič ir  dr. B. Railienė. Renginio vedėja Leokadija Aškelovič.
  • Liepos 11 d. Simonas Daukantas – lietuvių istorikas, švietėjas. Vakaras skirtas 225-osioms S. Daukanto gimimo metinėms paminėti. Pranešėja Vida Girininkenė. Renginio vedėjas Rimantas Šalna.
  • Rugpjūčio 22 d. Vinco Kudirkos vertimai. Pranešėja VU prof. Regina Koženiauskienė. Renginys skirtas V. Kudirkos 160-osioms gimimo metinėms paminėti. Renginio vedėjas Rimantas Šalna.
  • Rugsėjo 12 d. Vladislavas Sirokomlė ir jo aplinka. Pranešėjas dr. Juzefas Šostakovskis. Renginio vedėja Leokadija Aškelovič.
  • Lapkričio 14 d. Peri ir Izraelio kunigaikštytė. Renginys skirtas Marilei Vereščekaitei ir Ksaverai Deybel.  Pranešėja Alicija Dzisevič. Renginio vedėjas poetas V. Petrovičius.
  • Gruodžio 12 d. Adomo Mickevičiaus pirmoji pažintis su Vilniaus miestu. Renginys skirtas A. Mickevičiaus 220-osioms gimimo metinėms paminėti. Pranešėjas Rimantas Šalna. Renginio vedėjas poetas Voicechas Petrovičius.

„Literatūriniai trečiadieniai“ vyks VU bibliotekos Adomo Mickevičiaus muziejuje

(Bernardinų g. 11, tel. (8 5) 2791879)

Renginių pradžia: 17.00 val.