lt en

Knygos (paieška, skolinimasis, grąžinimas, delspinigiai)

 

Paieška

Leidinių paiešką atlikite Virtualioje bibliotekoje. Jeigu norite ieškoti tik spausdintų leidinių paiešką, Virtualioje bibliotekoje laukelyje pažymėtame Bibliotekos ištekliai rinkitės Knygos, žurnalai, rankraščiai.

Radę tinkamą leidinį, pirmiausia pasitikrinkite, kurioje skaitykloje jis saugomas. Išsami informacija apteikiama pasirinkus Vietos ir užsakymai.

Jeigu leidinys yra CB Saugykla arba MKIC Saugykla, būtina jį užsisakyti prisijungus prie Virtualios bibliotekos paskyros. Užsakyti leidiniai pristatomi į pasirinktą skaityklą darbo dienomis nuo 9 iki 18 val. Leidiniai pristatomi kas valandą: 9 val., 10 val., 11 val. ir t. t.

Jei planuojate skaityti savaitgalį, užsisakykite iš anksto. Užsakyti leidiniai Jūsų nurodytoje skaitykloje Užsakymų iš saugyklų lentynoje laikomi 3 dienas. Užsakyti leidiniai lentynoje išdėstomi pagal pažymėjimo numerius didėjančia tvarka. Užsakytoje knygoje rasite užsakymo lapelį. Ant jo užrašykite iki kada pageidaujate skaityti leidinį.

Užsakyti atviruose fonduose esančių leidinių nėra galimybės.

Virtualioje bibliotekoje rasite informaciją apie visus bibliotekoje saugomus leidinius, išleistus po 1993 metų. Virtualioje bibliotekoje pateikiama informacija apie visus atviruose fonduose, taip pat VU bibliotekos mokslui ir studijoms aktualiausius leidinius, publikuotus iki 1993 m. Mažai VU bibliotekos vartotojams aktualūs leidiniai, publikuoti iki 1993 m., yra randami VU bibliotekos skaitmeniniame kortelių vaizdų kataloge.

Į viršų

 

Skolinimasis į namus

Virtualioje bibliotekoje galite iš anksto sužinoti, kuriam laikui galite skolintis leidinį skiltyje Vietos ir užsakymai. Gali būti nustatyta, kad leidinys skirtas skaityti skaitykloje arba įvardytas skolinimo į namus terminas. Skolinimo terminai galimi nuo 1 dienos iki 6 mėnesių. Kiekvienam leidiniui skolinimo terminą nustato bibliotekos darbuotojai. Patiems vartotojams keisti skolinimo termino trukmės nėra galimybės.

Ne VU bendruomenės nariai gali skolintis namus leidinius, kurių išdavimo sąlygos yra grožinė mėnesiui. Ne VU bendruomenės nariai gali skolintis visus žaliais lipdukais pažymėtus leidinius iš Laisvalaikio skaityklos, taip pat visus leidinius (ir nepažymėtus žaliais lipdukais) iš Česlavo Milošo skaityklos.

Norėdami pasiskolinti leidinį į namus, pirmiausiai Virtualioje bibliotekoje turite susirasti leidinio šifrą, pvz. 1/Pl-31.

Susiraskite Centrinės bibliotekos arba MKIC skaityklų atviruose fonduose leidinį, pažymėtą Jūsų įsimintu šifru. Jei knyga yra fakultetų arba universiteto centrų skaityklose, paprašykite bibliotekininko pagalbos.

Fakultetų ir centrų skaityklose leidinius Jums išduos darbuotojas.

Centrinėje bibliotekoje ir MKIC leidinius, pažymėtus žaliais lipdukais, galite pasiskolinti savitarnos įrenginiais.

Nepavyko pasiskolinti? Kreipkitės į artimiausios skaityklos ar Informacijos stalo darbuotoją.

Jeigu nurodyta, kad leidinys yra MKIC arba Centrinės bibliotekos saugyklose, o Virtualios bibliotekos skiltyje Vietos ir užsakymai nurodyta Mėnesiui į namus, spauskite nuorodą Užsakyti ir pasirinkite atsiėmimo vietą. Leidiniai iš saugyklų atnešami darbo dienomis nuo 9 iki 18 val.

VU darbuotojas ir studentas vienu metu gali būti pasiskolinęs 99 leidinius, o ne VU bendruomenės narys – 5 leidinius. Skolinamas tik vienas to paties pavadinimo egzempliorius.

Kaip pasiskolinti leidinį į namus

Į viršų

 

Leidinių paieška atviruose fonduose

Žali lipdukai. Žaliais lipdukais pažymėtus leidinius galite skolintis į namus. Kitais leidiniais galite naudotis tik bibliotekos patalpose.

Skaitykite, kur patogu. Knygas, žurnalus galite neštis iš vienos skaityklos į kitą, juos skaityti bet kurioje Jums tinkamoje vietoje bibliotekos patalpose.

Leidinių išdėstymo logika. Leidiniai skaityklose sudėti pagal dalyką į skyrius, o skyriuje suskirstyti pagal abėcėlę.

Virtualioje bibliotekoje suradę leidinį įsidėmėkite šifrą, pavyzdžiui, 36 Te-56.

Tai reiškia: leidinys yra skyriuje, pavadintame 36, jo pabaigoje, ties raide T.

Skyriuje pirmiausia dėliojami leidiniai lietuvių kalba (nuo A iki Ž), toliau eina anglų kalba, rusų. Priklausomai nuo skaityklos tipo, gali būti daugiau kalbų, pavyzdžiui, arabų, hindi.

Pasinaudoję nedėkite leidinių atgal į lentyną. Leidinius dėkite į vežimėlius šalia lentynų. Kodėl tai svarbu? Darbuotojai fiksuoja leidinių panaudą. Taip pasiekiame, kad skaitykloje rastumėte pačius aktualiausius leidinius.

Be to, darbuotojas leidinius sustatys pagal nustatytą tvarką, o tai padės Jums greičiau rasti norimą leidinį.

Į viršų

 

Leidinių grąžinimas

Leidinius grąžinti būtina į tą biblioteką, iš kurios pasiskolinote.

Fakultetų ir centrų skaityklose leidiniai grąžinami skaityklos darbuotojui.

MKIC leidinius grąžinti galite bet kuriuo paros metu per savitarnos grąžinimo įrenginį tiek būdami pastato viduje, tiek jo išorėje. Įrenginys yra šalia įėjimo į MKIC. Norint grąžinti leidinį iš išorės, reikia priglausti pažymėjimą prie stikle pažymėto kvadrato (laikykite pažymėjimą tvirtai), atsidarys durelės. Dėkite leidinius po vieną.

Centrinėje bibliotekoje leidinius grąžinti per savitarnos įranginį galite bibliotekos darbo valandomis. Įrenginys yra greta Informacijos stalo I a.

Grąžinant leidinius pažymėjimo nuskaityti nereikia. Dėkite leidinius į grąžinimo įrenginį po vieną.

Į viršų

 

Skolinimosi termino pratęsimas

Yra galimybė pratęsti leidinio skolinimo terminą vieną kartą leidiniams, kurie išduoti mėnesiui. Tą galite padaryti prisijungę prie Virtualios bibliotekos paskyros.

Leidinius su kitais išdavimo terminais privaloma grąžinti nurodytu laiku. Jų skolinimo terminas nepratęsiamas.

Kaip pratęsti skolinimosi terminą

 

Delspinigiai už vėlavimą grąžinti leidinius

Delspinigiai už leidinių negrąžinimą laiku:

  • 0,03 € už kiekvieną uždelstą dieną, kai leidinys pasiskolintas mėnesiui ir ilgiau.
  • 0,09 € už kiekvieną uždelstą dieną, kai leidinys pasiskolintas trumpiau nei vienam mėnesiui.

Delspinigiai pradedami skaičiuoti pasibaigus leidinio grąžinimo terminui kiekvienam negrąžintam leidiniui. Delspinigiai sumuojami tik grąžinus leidinius. Jeigu sugrąžinus leidinius apskaičiuojama didesnė nei 5 Eur suma automatiškai blokuojama galimybė skolintis leidinius. Teisė skolintis leidinius atnaujinama, kai delspinigių suma sumažinama ir neviršija 5 Eur.

Pasitikrinti, kokius leidinius šiuo metu esate pasiskolinę ir kada juos turite grąžinti bei kiek esate sukaupę delspinigių už vėluotus grąžinti leidinius, galite prisijungę prie Virtualios bibliotekos paskyros.