Mokslinė komunikacija

2018-06-08

Mokslinių tyrimų duomenų valdymo kompetencijoms ugdyti – nauja skiltis VU bibliotekos interneto svetainėje!

VU biblioteka, siekdama ugdyti mokslininkų ir tyrėjų mokslinių tyrimų duomenų valdymo kompetencijas, skatinti atvirąją prieigą prie duomenų, viešinimą ir gerąją mokslinių tyrimų duomenų valdymo praktiką, parengė naują skiltį interneto svetainėje – „Mokslinių tyrimų duomenų valdymas“.

2018-05-03

„DuoDi“: duomenų dienos VU Gyvybės mokslų centre

2018 m. gegužės 10 d. – birželio 7 d. Vilniaus universiteto biblioteka maloniai kviečia Gyvybės mokslų centro mokslininkus ir tyrėjus į „DuoDi“ duomenų dienas VU Gyvybės mokslų centre (Saulėtekio al. 7, R401–402 aud.).

2018-02-23

Leidėjai atveria moksliniuose darbuose pateikiamus literatūros sąrašus

Paskelbus „I4OC“ iniciatyvą atverta daugiau kaip 50 proc. literatūros sąrašų iš 38 milijonų straipsnių, pateiktų „Crossref“.

2018-02-16

Kokie vertinimo rodikliai tinkamiausi jūsų mokslinei veiklai?

„Metrics Toolkit“ – nauja tyrėjams skirta priemonė, padedanti susigaudyti mokslinių tyrimų vertinimo rodikliuose

2018-01-29

„Web of Science“ nuo šiol bus galima rasti dar daugiau viso teksto straipsnių

„Clarivate Analytics“ ir „ImpactStory“ partnerystė sudarė galimybę „Web of Science“ naudotojams pateikti nuorodas į hibridiniuose leidiniuose publikuotus atvirosios prieigos straipsnius ir rasti viso teksto straipsnius, įkeltus į talpyklas.

2018-01-24

Mokslinių tyrimų duomenims taikomų standartizuotų nuostatų tipai

„Springer Nature“ paskelbtiems duomenų nuostatams taikoma atvirojo turinio licencija CC BY, tad juos siūloma adaptuoti ir kitiems leidėjams.

2017-12-13

MIDAS – naujas Vilniaus universiteto tyrėjų atradimas

Akcijos „Rinkis MIDAS – laimėk dvigubai“ metu MIDAS registruotų tyrimų ir naujų MIDAS naudotojų skaičius išaugo 49 proc.

2017-11-16

MIDAS bičiulių dienos Vilniaus universitete

Pakviesk savo kolegą užsiregistruoti MIDAS ir kartu išbandykite sėkmę laimėti Vilniaus universiteto bibliotekos įsteigtus prizus – puodelius su dviguba sienele.

2017-11-07

Mokslinius tyrimus analizuok su „InCites“

Pristatomas vaizdo vadovas, įgarsintas lietuvių kalba

2017-10-23

Atvirosios prieigos savaitė 2017: esu atvira(s), nes...

Akademinės bendruomenės nariai kviečiami pasvarstyti, kuo jiems atviroji prieiga yra (ar būtų) naudinga.