MIDAS – naujas Vilniaus universiteto tyrėjų atradimas

2017-12-13

Vilniaus universiteto bibliotekos inicijuota ir mokslo prorektoriaus prof. dr. Rimanto Jankausko globojama akcija „Rinkis MIDAS – laimėk dvigubai“ padėjo tyrėjams atrasti MIDAS – inovatyvų, saugų ir patogų būdą tvarkyti savo mokslinių tyrimų duomenis. Akcijos metu net 49 procentais išaugo MIDAS registruotų tyrimų ir naujų naudotojų skaičius.

Akcija „Rinkis MIDAS – laimėk dvigubai“ Vilniaus universitete vyko dviem etapais: I etapas – nuo 2017 m. spalio 1 d. iki 2017 m. spalio 31 d., II etapas – nuo 2017 m. lapkričio 1 d. iki 2017 m. gruodžio 1 d. Dalyviai turėjo galimybę laimėti asmenines mokslometrines analizes pagal Web of Science™ ir Scopus™ duomenis bei 100 eurų vertės dovanų kuponus moksliniams leidiniams įsigyti. Dvigubais laimėjimais jau džiaugiasi Vilniaus universiteto tyrėjai Vilius Dranseika, Dr. Thomas Gajdosik‘as, Andrius Merkys, Gabrielė Stupurienė ir Giedrius Trakimas.

MIDAS skirtas visiems tyrėjams, vykdantiems mokslinius tyrimus tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu mastu su užsienio partneriais. Prof. dr. Rimanto Jankausko teigimu, pagrindinė nauda mokslininkui – saugi ir iš įvairių vietų prieinama duomenų saugykla, sudaranti galimybes duomenimis keistis, juos operatyviai apdoroti ir tvarkyti. Šios platformos egzistavimas, jo įsitikinimu, prisideda prie Vilniaus universiteto, kaip modernaus mokslo universiteto, įvaizdžio formavimo ir tarptautinio žinomumo.

Registruotis MIDAS galima nemokamai adresu www.midas.lt. Kiekvienam naujam naudotojui suteikiama 100 GB dydžio asmeninė erdvė duomenims tvarkyti, be to, sudaroma galimybė naudotis įdiegta duomenų analizės (valymo, filtravimo, normavimo, statistinio apdorojimo, dimensijos mažinimo, klasifikavimo, grupavimo, grafinio vaizdavimo ir kt.) priemone DAMIS ir kt. Plačiau apie tai vaizdo klipe „Kaip naudotis MIDAS?“.

Naujieną pateikė: VU bibliotekos Mokslinės informacijos duomenų skyrius