Marijampolės viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta paroda „Marijampolės krašto istorijos pėdsakai VU bibliotekos dokumentuose“

2018-11-28

Gruodžio 4 d. Vilniaus universiteto biblioteka Marijampolės Petro Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje pristatė parodą „Marijampolės krašto istorijos pėdsakai Vilniaus universiteto bibliotekos dokumentuose“.

Renginio metu VU bibliotekos Rankraščių skyriaus bibliotekininkas Paulius Bagočiūnas pristatė atvežtuosius parodos dokumentus, o VU bibliotekos Mokslinių tyrimų ir paveldo rinkinių departamento direktorė Nijolė Klingaitė-Dasevičienė susirinkusius parodos dalyvius supažindino su VU bibliotekos vykdomomis kultūros paveldo veiklomis.

Parodoje buvo eksponuojama Vilniaus universiteto bibliotekos Rankraščių ir Retų spaudinių skyriuose saugomi dokumentai, susiję su Marijampolės miesto ir krašto istorija, marijonų vienuolyno veikla ir žymiais žmonėmis.

Tarp įdomiausių parodos eksponatų – Vinco Kudirkos eilėraščių rinkinio „Laisvos valandos“ ir Vinco Mykolaičio-Putino romano „Altorių šešėly“ rankraščiai, 1918 m. vasario 16-osios signataro Petro Klimo dienoraštis. Taip pat bus pristatomi signatarų Jono Basanavičiaus, Saliamono Banaičio, Prano Dovydaičio, Lietuvos Respublikos Prezidento Kazio Griniaus, kalbininko Jono Jablonskio, mokytojo ir knygnešio Petro Kriaučiūno, rašytojos Žemaitės, semiotiko Algirdo Juliaus Greimo ir kitų visuomenei nusipelniusių asmenų rankraščiai bei dokumentai.

Šis Marijampolei skirtas renginys – Vilniaus universiteto bibliotekos jau ketvirtus metus tęsiamo projekto „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje“ dalis. Projekto tikslas – VU bibliotekoje saugomo regionų kultūros paveldo vertybių, turinčių išskirtinę svarbą Lietuvos ir jos kultūros istorijai, pristatymas, atskleidimas, aktualizavimas.

Renginio akimirkos: