Paroda „Lietuviškos Biblijos istorija“

2018-04-10 iki 2018-05-30

Lietuvos Biblijos draugija ir Vilniaus universiteto biblioteka maloniai kviečia į parodos „Lietuviškos Biblijos istorija“ atidarymą ir mokslinę konferenciją balandžio 12 d. 16 val. Vilniaus universiteto bibliotekos Baltojoje salėje (IV a., Universiteto g. 3).

Konferencijos pranešėjai ir temos:

Dr. Gina Kavaliūnaitė, Nuo Chylinskio Biblijos iki Bythnerio Naujojo Testamento

Dr. Aldona Prašmantaitė, 1816 m. Naujojo Testamento vertimo į lietuvių kalbą istorija

Dr. Giedrius Saulytis, Lietuviškos Biblijos kelią apžvelgiant

Paroda veikia Vilniaus universiteto bibliotekos Baltojoje salėje (IV a., Universiteto g. 3) iki gegužės 30 d. ir Vilniaus universiteto bibliotekos P. Smuglevičiaus salėje (I a., Universiteto g. 3) nuo balandžio 16 iki 27 d.

LIETUVIŠKOS BIBLIJOS ISTORIJA

Lietuvos Biblijos draugija ir Vilniaus universiteto biblioteka parengė parodą, skirtą Šventojo Rašto vertimams į lietuvių kalbą paminėti. Knygų ekspozicija chronologiškai apima visą lietuviškos Biblijos kelią – pradedant Jono Bretkūno verstos Biblijos rankraščiu (1590) ir baigiant XX a. Biblijos vertimais. Pirmą kartą vienoje vietoje bus eksponuojami reti originalūs lietuviškų Šventraščių spaudiniai: Baltramiejaus Vilento versti Biblijos skaitiniai Euangelias bei Epistolas (1579), Jono Bretkūno Postilla (1591), Mikalojaus Daukšos Postilla Catholicka (1599), Konstantino Sirvydo Punktay sakimu (1629), Samuelio Bythnerio Novum Testamentum Lithvanicum (1701), pirmasis spausdintas visas Šventasis Raštas, parengtas Jono Jokūbo Kvanto (1735); taip pat kiti Biblijos lietuvių kalba originalai ir kopijos.

Dr. Giedrius Saulytis

Naujieną pateikė S. Misiūnienė