Paroda „Šv. Jonas Paulius II ir palaimintasis Władysław Bukowiński – lenkų laisvės užtarėjai“

2018-10-24 iki 2018-11-18

Spalio 16 dieną sukako 40 metų, kai šv. Petro įpėdiniu buvo išrinktas lenkas Karolis Wojtyła.

Šia proga fondas „Pagalba lenkams Rytuose“, Lenkijos institutas Vilniuje, Jono Pauliaus II minties centras ir Vilniaus universiteto biblioteka maloniai kviečia į parodos „Šv. Jonas Paulius II ir pal. Władysław Bukowiński – lenkų laisvės užtarėjai“, skirtos 40-osioms popiežiaus Jono Pauliaus II pontifikato metinėms, atidarymą 2018 m. spalio 26 d. 11 val. VU bibliotekos Baltojoje salėje (Universiteto g. 3).

Parodos atidarymo proga bus skaitomi du pranešimai:

Łukaszo Ofiaros iš Jono Pauliaus II-ojo minties centro Varšuvoje – „Jonas Paulius II-asis. Nuo laisvės iki laisvės“ ir Vilniaus universiteto profesoriaus, buvusio Lietuvos ambasadoriaus prie Šventojo sosto Vytauto Ališausko pranešimas apie Šv. Jono Pauliaus II įtaką lietuvių laisvės siekiams ir 1993 m. popiežiaus vizito Lietuvoje reikšmę.

Pranešimų kalba – lenkų ir lietuvių, su sinchroniniu vertimu.

Įėjimas laisvas.

Paroda VU bibliotekoje veiks iki 2018 m. lapkričio 18 dienos.