Paroda „Ukrainos revoliucija: praeities pamokos“

2018-04-11 iki 2018-04-30

UKRAINOS REVOLIUCIJA: PRAEITIES PAMOKOS

(...o mums galėjo būti 100)

Vilniaus universiteto biblioteka, Ukrainos ambasada Lietuvoje maloniai kviečia į parodos „Ukrainos revoliucija: praeities pamokos“ atidarymą balandžio 18 d. 16 val. VU bibliotekos Direkcijos koridoriuje (III a., Universiteto g. 3).

Paroda skirta 1917–1921 metų Ukrainos revoliucijos 100-osioms metinėms – vienam ryškiausių istorinių Ukrainos valstybės formavimosi laikotarpių.

Parodos tikslas – prisiminti svarbų Ukrainos valstybės kūrimosi istorijos laikotarpį, pagerbti žymius šios epochos veikėjus ir nacionalinio išsivadavimo judėjimo didvyrius, kurie sunkiomis politinėmis sąlygomis stengėsi realizuoti didingą Ukrainos tautos istorinį tikslą – sukurti nepriklausomą, vieningą ir demokratinę valstybę.

2017 metai buvo paskelbti Ukrainos revoliucijos metais; revoliucijos, kurios esminiu laimėjimu tapo nepriklausomos Ukrainos Liaudies Respublikos paskelbimas.

Parodą sukūrė Jungtinės Karalystės Ukrainiečių sąjunga, remiant Ukrainos ambasadai Jungtinėje Karalystėje ir dalyvaujant Ukrainos ambasadai Lietuvos Respublikoje.

Parodoje eksponuojami reti dokumentai ir nuotraukos iš T. Ševčenkos bibliotekos ir archyvo Londone, Ukrainos Aukščiausių valdžios ir valdymo institucijų Centrinio valstybinio archyvo Kijeve, Valstybinės mokslinės archyvų bibliotekos Kijeve, Centrinio valstybinio H. Pšeničnijaus filmų, nuotraukų ir garso įrašų archyvo, Nacionalinio Ukrainos istorijos muziejaus, Ukrainos nacionalinio dailės muziejaus ir privačių kolekcijų.

Projekto dalyviai: T. Ralduhina – parodos koncepcijos autorė, teksto sudarytoja ir autorė, L. Pekarska – parodos redaktorė ir koordinatorė, F. Kurliak – meninis apipavidalinimas, I. Terlecka – vertimas į anglų kalbą, V. Kapkan – vertimas į lietuvių kalbą.

Paroda veikia VU bibliotekos Direkcijos koridoriuje (III a., Universiteto g. 3) iki balandžio 30 d.

Naujieną pateikė S. Misiūnienė