lt en

Southampton Solent (D. Britanija) universiteto dėstytojų ir studentų paroda „Literatų Street“

2018-01-08 iki 2018-02-01

Paroda veikia VU bibliotekos Galerijoje (III a., Universiteto g. 3) iki vasario 1 d.

Irma Gineikienė, Southampton Solent universiteto Kūrybinių komunikacijų dėstytoja, pasakoja: „Kaip sudominti, kaip pristatyti Vilnių ir Lietuvą britų dailininkams, iliustratoriams, dizaineriams, žmonėms, kurie Vilniuje nėra buvę, galbūt nėra nė girdėję apie tokį miestą? Reikia juos supažindinti su žymiais menininkais, rašytojais, čia gyvenusiais autoriais. Sąrašas nemenkas – nuo Romaino Gary, Jono Meko, Mikalojaus Konstantino Čiurlionio iki Mariaus Ivaškevičiaus bei Kristinos Sabaliauskaitės.

Kaip tai padaryti? Menininkams geriau vienąkart pamatyti – taigi reikia jiems parodyti Literatų gatvę Vilniuje, kurios sienas puošia daugybės talentingų menininkų sukurtos lentelės/dedikacijos, pagerbiančios lietuvių rašytojus ir jų kūrinius.

Kas yra paroda „Literatų Street“?

Iš pradžių darbinis projekto pavadinimas buvo „to Vilnius with love“, po to jis savaime virto „Literatų Street“, tokia saviška „Literatų gatve“. Parodą sukūrė dėstytojai ir studentai iš Southampton Solent universiteto Anglijoje – daugiau kaip 30 dailininkų, dizainerių, iliustratorių, besimokančių ar dirbančių šiame universitete (tarp jų yra ir lietuvių).

Dalyviams buvo pasiūlyta pasirinkti mėgstamą autorių, citatą, knygą, susijusią su Lietuva ar Vilniumi (pasiūlytas sąrašas – nuo klasikų, lietuvių išeivių iki šiuolaikinių rašytojų, bet dalyviai galėjo laisvai rinktis bet kokį mėgstamą autorių ar kūrinį, nebūtinai tiesiogiai susijusį su Lietuva). Kiekvienas sukūrė po darbą, inspiruotą jų pasirinkimo. Vėliau darbai buvo atspausti ant drobės ir parodoje bus eksponuojami kaip vertikalios vėliavos.

Šis projektas – savotiška dovana Lietuvai, iš Anglijos, ne tik tai Lietuvai, kuri prie Baltijos, bet ir Lietuvai pasaulyje, „išsiliejusioje iš savo krantų“, bandančiai suvokti savo tapatybę (galbūt savotiškai plečiame dar vieną puikų projektą – Jurgio Didžiulio „To be LT“?).

Nuo seno kūrybingas, daugiakalbis, daugiakultūris miestas, atviras įvairių įsitikinimų ir tikėjimų žmonėms Vilnius – tai daugiau nei jo fizinės ribos, o Literatų gatvė – galbūt daugiau nei viena gatvė viename mieste. Kūrybingo, poetiško Vilniaus ir drąsios Lietuvos turi būti daug.

Projektą iniciavo:

Nick Long, Vizualinių komunikacijų ir taikomojo meno fakulteto vadovas, School of Art, Design and Fashion, Southampton Solent University

Irma Gineikienė – kūrybinių komunikacijų dėstytoja, School of Business, Law and Communications, Southampton Solent University

Marija Marcelionytė-Paliukė – menininkė, VDA Grafikos katedros vedėja

Parodai vadovavo ir plakatus sukūrė:

Jonny Hannah – grafikos menininkas, iliustravimo specialybės dėstytojas, School of Art, Design and Fashion, Southampton Solent University

Naujieną pateikė S. Misiūnienė