lt en

Studentų darbų paroda „Gilios mintys nutilusiame mieste“

2018-06-21 iki 2018-08-31

Grafinio dizaino studijų programos pirmojo kurso studentai turėjo galimybę sugrįžti į vaikystę ir pasivaikščioti po pasakų pasaulį.

Studentai pasirinko po pasaką, sukūrė išsirinktai pasakai istorijos seką, nuotaiką, apgyvendino pagrindinius veikėjus ir pavaizdavo svarbiausius įvykius. Šiuose darbuose matome pirmuosius studentų žingsnius grafinio dizaino, iliustracijos srityse.

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos Dizaino fakulteto studentų darbų paroda „Gilios mintys nutilusiame mieste“

Tuščioje miesto erdvėje žmogus dažniausiai lieka vienas su savo mintimis. Nuo amžino garsų šurmulio pavargę žodžiai tyloje skamba itin garsiai. Klausydamasis jų gailiesi, kad nėra čia pat užrašų knygutės, o įrašyti juos į telefono atmintį gal nepagarbu.

Tų žodžių skambesys išgrynintas, jame nebėra kasdienio tuščiažodžiavimo, įmantrių konstrukcijų sakinių vaikymosi, jie kaip senuose etnografiniuose pasakojimuose tikri ir aiškūs. Ir tomis tylos akimirkomis supranti, kokie talpūs, vaizdingi yra lietuviški išsireiškimai – juose slypi neišsemiami interpretavimo klodai. Vis dėlto žodžius apvilkti vaizdo aprėdu nėra taip paprasta, kaip ir vaizdą paversti interpretacijos tekstu – Imanuelis Kantas abejojo, ar tai iš viso įmanoma...

Šioje parodoje jaunieji kūrėjai nori pasidalinti su žiūrovu savo meniniais ieškojimais, bandydami žodžius perteikti vaizdu. Juose parodos lankytojas atras, kokios gilios mintys gali aplankyti, kai esi vienas nutilusiame mieste. Jis bus įspėtas, kad visada po ranka pravartu turėti užrašinę toms gilioms mintims užfiksuoti. Jam bus pasiūlyta įsivaizduoti, kaip atrodytų pasaulis, jei nepagarbūs epitetai įsikūnytų, o prieš prabylant visada pagalvoti, ar neatsakingai pasirinkti žodžiai nenuskriaus šalia esančio.

Paroda veikia VU bibliotekos Galerijoje (III a., Universiteto g. 3) iki rugpjūčio 31 d.

Naujieną pateikė S. Misiūnienė