Tarptautinio patarlių projekto „Kol gyveni, tol ir mokaisi“ piešinių paroda

2018-05-04 iki 2018-05-31

Vilniaus universiteto biblioteka ir Užsienio kalbų institutas maloniai kviečia į Tarptautinio patarlių projekto „Kol gyveni, tol ir mokaisi“ piešinių parodos atidarymą gegužės 4 d., penktadienį, 15 val. VU bibliotekos Direkcijos koridoriuje (III a., Universiteto g. 3).

Paroda veiks VU bibliotekos Direkcijos koridoriuje (III a., Universiteto g. 3) iki gegužės 31 d.

Užsienio kalbų instituto dėstytojai Rasai Bačiulienei inicijavus Vilniaus universitetas pratęsė tarptautinį patarlių projektą „Kol gyveni, tol ir mokaisi“ kartu su septyniomis mokyklomis ir specialaus ugdymo centrais Lietuvoje ir Vokietijoje.

Projekto tęsinyje dalyvavo lietuvių bei vokiečių tautybių moksleiviai ir vaikai su negalia. Moksleiviai iš lietuviškų mokyklų ir specialiųjų ugdymo centrų piešė lietuviškas patarles, o jų vokiškus atitikmenis iliustravo vaikai iš Vokietijos. Taip gimė iliustruotas žodynas „Lietuvių–vokiečių patarlės. Kol gyveni, tol ir mokaisi. Deutsch-Litauische Sprichwörter. Der Mensch lernt, solange er lebt“ (išleido VšĮ „Pamėginčius“).

Pirmojoje projekto dalyje dalyvavo Vakarų Anglijos universitetas, JK (University of West of England, UK) ir penkios mokyklos iš Lietuvos bei Didžiosios Britanijos. Jo metu buvo išleistas moksleivių iliustruotas žodynas „Lietuvių-anglų patarlės. Kol gyveni, tol ir mokaisi. Live and Learn“, kurį Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija atrinko atstovauti Lietuvai prestižinėje tarptautinėje 2017 m. Londono knygų mugėje.

Antrojoje projekto dalyje dalyvavo lietuvių ir rusų tautybių moksleiviai. Buvo išleistas iliustruotas žodynas „Lietuvių–rusų patarlės. Kol gyveni, tol ir mokaisi. Литовско-русские пословицы. Век живи, век учись“, kuris dalyvavo tarptautinėje 2017 m. Frankfurto knygų mugėje.

Šis projektas – tai ne tik puiki priemonė puoselėti lietuviškąją kultūrą ir gimtąją kalbą, bet ir puikus tarpkultūrinio bendradarbiavimo pavyzdys.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Projekto partneriai ir dalyviai:

Vilniaus universitetas, Vokietijos Federacinės Respublikos ambasada Vilniuje, Goethe‘s institutas Vilniuje, Vokietijos akademinių mainų tarnyba (DAAD), Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centras, Vilniaus Valdorfo mokykla, Skirgiškių kaimo Žalioji mokykla, Zarasų rajono Dusetų meno mokykla, Zarasų rajono Dusetų Kazimiero Būgos gimnazija, Štutgarto Freie Waldorfschule am Kräherwald mokykla, Berlyno Freie Waldorf Schule am Prenzlauer Berg mokykla.

Rasa Bačiulienė, VU Užsienio kalbų instituto lektorė

Naujieną pateikė S. Misiūnienė