Vilniaus universitetas 2017-uosius metus paskelbė Filomatų metais

2017-09-27

Šįmet sukanka 200 metų nuo Filomatų draugijos įkūrimo, kai pažangūs universiteto studentai nutarė susiburti ir gilintis į mokslą, dirbti krašto gerovei, Tėvynės garbei. Kviečiame visus prisiminti draugijos istoriją ir dalyvauti šiai sukakčiai skirtuose renginiuose.

Filomatų spalis

Spalio 3 d. (antradienį) 16.00 val. parodos „Tėvynė. Mokslas. Dorybė. Filomatų draugijai – 200“ atidarymas VU bibliotekos Baltojoje salėje (Universiteto g. 3, IV a.).

Spalio 5 d. 17 val. ekskursija su doc. dr. Dariumi Kuoliu „Filomatų keliais“ ( Filologijos fakultetas).

Spalio 19 d. 17 val. doc. dr. Brigitos Speičytės paskaita apie filomatus ( Filologijos fakultetas).

Spalio 26 d. 18 val. Filomatų pugnacijos (varžytuvės) – protmūšis , kuris vyks VU bibliotekoje, Č. Milošo skaitykloje.