lt en

Nuotraukų paroda „IndiART scena“

2017-09-28 iki 2017-10-27

Paroda veikia VU bibliotekos Galerijoje iki spalio 27 d.

Lietuvos-Indijos forumas, Vilniaus universiteto Orientalistikos centras ir Azijos menų centras pristato Indijos meno festivalio SurSadhana – 2017 nuotraukų parodą „IndiART scena“.

Festivalis „SurSadhana“ – vienintelis, jau turintis tradicijas Lietuvoje renginys, pristatantis klasikinius Indijos menus. Jau žiūrovų bei klausytojų dėmesiui – ne tik žymiausi klasikinio šokio ir muzikos meistrai iš Indijos, bet ir Lietuvos ir kitų kaimyninių  Europos šalių atlikėjai. Festivalis siekia supažindinti su klasikine ir šiuolaikine Indijos kultūra, panaikinti ribas ir sienas tarp Lietuvos ir Indijos kultūrų, pabrėžiant meno universaliąsias vertybes, galinčias pasiekti kiekvieno žmogaus širdį, nepriklausomai nuo jo tautinės, socialinės ir kultūrinės priklausomybės.

Šių metų festivalis šokio scenoje kvies pamatyti Kathak stiliaus atlikėją – Parbati Chaudhury. Šios jaunos profesionalios šokėjos bei choreografės kūryboje ryškios ne tik klasikinio Indijos šokio, bet ir modernaus šokio tendencijos. Todėl šokėjos choreografinės kompozicijos puikiai atskleidžia šokio kalbos universalumą. Šių metų muzikinėje „Sursadhana“ dalyje jau ne kartą festivalyje dalyvavęs indiškos perkusijos meistras – Sandip Bhattacharya, plataus spektro muzikantas, dirbantis su atlikėjais iš viso pasaulio. Taip pat festivalis pristatys sarodo meistrą iš kaimyninės Latvijos – Sergej Akash Ancupov.

Festivalis kiekvienais metais pritraukia vis daugiau menininkų iš Lietuvos ir kitų šalių, kurie su džiaugsmu dalinasi savo žiniomis ir kūryba. Vienas iš tokio bendradarbiavimo rezultatų – festivalio akimirkų fotografijų paroda “IndiART scena”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Parodoje eksponuojami fotografės Jovitos Ambrazaitytės ir kitų menininkų darbai.

Daugiau informacijos:

www.sursadhana.lt

www.azijosmenucentras.lt

www.lithuania-india.com

 

Naujieną pateikė S. Misiūnienė