lt en

Nuotraukų paroda „Palestina 1880–1942 m.” (Ahmedo Dari kolekcija)

2017-09-14

Parodoje eksponuojama Palestinos fotografinė atmintis, apimanti laikotarpį nuo XIX a. pabaigos iki Izraelio įkūrimo 1948 metais. Ši paroda įkūnija Palestinos žmonėms labai reikšmingus atsiminimus, kadangi vaizduoja jų visuomenės istorijos atspindžius. Ji yra kultūrinis, ekonominis ir politinis įrodymas, paneigiantis Britanijos Užsienio reikalų ministrą Balfūrą, kuris 1917 m. išsakė savo garsiąją ištarą, jog Palestina yra žemė be žmonių, tokiu būdu ragindamas padaryti Palestiną namais žydams – žmonėms be žemės.

Šias nuotraukas padarė Palestinoje lankęsi XIX a. orientalistai. Felex Bonfis atvyko į Palestiną 1880 m., jis daugiausia fotografavo Betliejų ir Nazaretą. Jo darbai yra garsūs Prancūzijoje. Parodoje taip pat galite matyti Dumas fotografijas. Dumas buvo prancūzų fotografas, kuris lankėsi Palestinoje, Sirijoje, Libane ir Jordanijoje. Taip pat šioje parodoje eksponuojamos brolių Jerome ir Jean Tharaud bei prancūzų tyrinėtojos Sarah Graham Brawn fotografijos.

Į kolekciją įeina ir palestiniečių fotografų darbai, kaip iš Nazareto kilusios Karimos Abūd, pirmosios profesionalios moters fotografės Palestinoje nuotraukos, ar iš Jeruzalės kilusios Hanos Safyh, kurią labiausiai domino Palestinos visuomeninio gyvenimo, turistų lankomų vietų bei religinių objektų dokumentavimas.

Ši paroda įkūnija tikrąjį Palestinos ir jos žmonių veidą, kadangi nuotraukos buvo surinktos iš įvairių šaltinių. Jose vaizduojamos palestiniečių šeimos, kurios gyveno šiuo laikotarpiu ir patyrė milžinišką neteisybę, dėl ko ir buvo suardytas Palestinos kosmopolitiškas ir dažnai labai tolerantiškas gyvenimo būdas.