Sidebar

Pradžia: 2021-09-28 09:00
Pabaiga: 2021-12-30 09:00

Rugsėjo 15 d. VU biblioteka Google Arts & Culture platformoje pristatė penkių dalių skaitmeninę ekspoziciją „Puošnaus popieriaus pasakojimai“, skirtą atskleisti penkias seniausias popieriaus dekoravimo technikas, naudojamas knygų priešlapiams ir viršeliams, baldų, instrumentų ar netgi kambario sienų apmušalų puošybai. Šiais laikais toks popierius gaminamas tik pavienių profesionalų, o senųjų meistrų ne vieną šimtmetį skaičiuojančių darbų pavyzdžiai išliko daugiausia tik muziejų ir bibliotekų rinkiniuose. Patyrinėti, kokie spalvingi, įvairialypiai ir turtingi gali būti šie rinkiniai, ir kvies VU biblioteka, visuomenei atverdama savąją kolekciją. 

Skirtingos istorinio dekoruoto popieriaus rūšys pristatomos kiekvieną savaitę, tad žiūrovas daugiau nei mėnesį kiekvieną antradienį galės išvysti penkias naujas nepaprastai spalvingas istorijas. 

Dalyje Sugautas raibulys. Marmuruotas popierius žiūrovų ir skaitytojų dėmesiui – daugiausiai susidomėjimo sulaukusi ir labiausiai tyrinėta popieriaus dekoravimo technika, glaudžiai susijusi su Rytų kultūromis.

Šią dalį LT kalba matysite pasirinkę šią nuorodą. Anglų kalba kviečiame žiūrėti čia. 

Kiti pasakojimai:

Žingsniuojanti klišė. Ksilografinis popierius 

Nutūpęs spiečius. Taškytasis popierius

Minkštas pėdsakas. Kleisterinis popierius – spalio 5 d.

Aukso sodas. Brokatinis popierius – spalio 12 d.

Daugiau apie ekspoziciją skaitykite čia >>

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos