Sidebar

Pradžia: 2021-10-05 09:00
Pabaiga: 2021-12-30 09:00

Rugsėjo 15 d. VU biblioteka Google Arts & Culture platformoje pristatė penkių dalių skaitmeninę ekspoziciją „Puošnaus popieriaus pasakojimai“, skirtą atskleisti penkias seniausias popieriaus dekoravimo technikas, naudojamas knygų priešlapiams ir viršeliams, baldų, instrumentų ar netgi kambario sienų apmušalų puošybai. Šiais laikais toks popierius gaminamas tik pavienių profesionalų, o senųjų meistrų ne vieną šimtmetį skaičiuojančių darbų pavyzdžiai išliko daugiausia tik muziejų ir bibliotekų rinkiniuose. Patyrinėti, kokie spalvingi, įvairialypiai ir turtingi gali būti šie rinkiniai, ir kvies VU biblioteka, visuomenei atverdama savąją kolekciją. 

Skirtingos istorinio dekoruoto popieriaus rūšys pristatomos kiekvieną savaitę, tad žiūrovas daugiau nei mėnesį kiekvieną antradienį galės išvysti penkias naujas nepaprastai spalvingas istorijas. 

Dalyje Minkštas pėdsakas. Kleisterinis popierius kviečiama patyrinėti kleisterinį popierių, iš pirmo žvilgsnio ne tokią ir sudėtingą techniką, pasižyminčią kiek kuklesniais raštais, išgaunamais gana paprastomis priemonėmis. Tačiau peržiūrėję parodą suprasite, kad nesudėtinga technika toli gražu nereiškia paprastų ir neįspūdingų raštų.

Šią dalį LT kalba matysite pasirinkę šią nuorodą. Anglų kalba kviečiame žiūrėti čia. 

Kiti pasakojimai:

Žingsniuojanti klišė. Ksilografinis popierius 

Nutūpęs spiečius. Taškytasis popierius

Sugautas raibulys. Marmuruotas popierius

Aukso sodas. Brokatinis popierius – spalio 12 d.

Daugiau apie ekspoziciją skaitykite čia >>

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos