Sidebar

Pradžia: 2021-10-12 09:00
Pabaiga: 2021-12-30 09:00

Rugsėjo 15 d. VU biblioteka Google Arts & Culture platformoje pristatė penkių dalių skaitmeninę ekspoziciją „Puošnaus popieriaus pasakojimai“, skirtą atskleisti penkias seniausias popieriaus dekoravimo technikas, naudojamas knygų priešlapiams ir viršeliams, baldų, instrumentų ar netgi kambario sienų apmušalų puošybai. Šiais laikais toks popierius gaminamas tik pavienių profesionalų, o senųjų meistrų ne vieną šimtmetį skaičiuojančių darbų pavyzdžiai išliko daugiausia tik muziejų ir bibliotekų rinkiniuose. Patyrinėti, kokie spalvingi, įvairialypiai ir turtingi gali būti šie rinkiniai, ir kvies VU biblioteka, visuomenei atverdama savąją kolekciją. 

Penktoji ekspozicijos dalis Aukso sodas. Brokatinis popierius skirta atskleisti auksu spindinčią brokatinio popieriaus dekoravimo techniką. 

Brokatinis popierius, panašiai kaip ir marmuruotas popierius, atspindėjo poreikį surasti pakaitalą brangioms ir išskirtinėms medžiagoms. Toks popierius imitavo brokato audeklą ir buvo daug pigesnis jo pakaitalas puošiant įvairius dirbinius – dėžutes, baldus, laikrodžius, muzikos instrumentus ir knygas.

Šią dalį LT kalba matysite pasirinkę šią nuorodą. Anglų kalba kviečiame žiūrėti čia. 

Kiti pasakojimai:

Žingsniuojanti klišė. Ksilografinis popierius 

Nutūpęs spiečius. Taškytasis popierius

Sugautas raibulys. Marmuruotas popierius

Minkštas pėdsakas. Kleisterinis popierius.

 

Daugiau apie ekspoziciją skaitykite čia >>

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos