lt en

Tarptautinis patarlių projektas „Kol gyveni, tol ir mokaisi. Live and learn".

2017-09-14

Paroda veikia VU bibliotekos Direkcijos koridoriuje (III a., Universiteto g. 3) iki rugsėjo 30 d.

Vilniaus universitetas, Užsienio kalbų instituto dėstytojai Rasai Bačiulienei inicijavus, pratęsė tarptautinį patarlių projektą „Kol gyveni, tol mokaisi“ kartu su šešiomis lietuvių, rusų ir specialaus ugdymo mokyklomis bei centrais.

Projekto tęsinyje dalyvavo lietuvių ir rusų tautybių moksleiviai bei vaikai su negalia. Moksleiviai iš lietuviškų mokyklų ir specialiųjų ugdymo centrų piešė lietuviškas patarles, o jų rusiškus atitikmenis iliustravo vaikai iš rusiškų mokyklų. Taip gimė iliustruotas žodynas „Lietuvių–rusų patarlės. Kol gyveni, tol mokaisi. Литовско-русские пословицы. Век живи, век учись“ (išleido Všį „Pamėginčius“).

Pirmojoje projekto dalyje dalyvavo Vakarų Anglijos universitetas, JK (University of West of England, UK) ir penkios mokyklos iš Lietuvos bei Didžiosios Britanijos. Jo metu buvo išleistas moksleivių iliustruotas žodynas „Lietuvių-anglų patarlės. „Kol gyveni, tol mokaisi“. Live and learn“, kurį Lietuvos Kultūros ministerija atrinko atstovauti Lietuvą prestižinėje tarptautinėje Londono knygų mugėje 2017.

Šis projektas – tai ne tik puiki priemonė puoselėti lietuviškąją kultūrą ir gimtąją kalbą, bet ir puikus tarpkultūrinio bendradarbiavimo pavyzdys.

Projekto partneriai ir dalyviai:

Vilniaus universitetas, Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centras, Vilniaus Sofijos Kovalevskajos progimnazija, Vilniaus Šilo mokykla, Vilniaus Valdorfo mokykla, Vilniaus Vasilijaus Kačialovo gimnazija, Zarasų rajono Dusetų meno mokykla.

Rasa Bačiulienė

VU Užsienio kalbų instituto Socialinių ir humanitarinių mokslų anglų kalbos katedros lektorė

Naujieną pateikė S. Misiūnienė