VU biblioteka atvažiuoja į Kauną

2018-09-24

Vilniaus universiteto biblioteka jau ketvirtus metus tęsia projektą „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje“. Projekto tikslas – VU bibliotekoje saugomo regionų kultūros paveldo vertybių, turinčių išskirtinę svarbą Lietuvos ir jos kultūros istorijai, pristatymas, atskleidimas, aktualizavimas. Nuo 2015 metų aplankyta daug miestų ir miestelių.

Maloniai kviečiame į Vilniaus universiteto bibliotekos dienos renginį Kaune.

Lauksime Jūsų Maironio lietuvių literatūros muziejuje (Rotušės a. 13) rugsėjo 26 d. 16 val.

Parodoje „Lietuvos rašytojų dokumentai Vilniaus universiteto bibliotekoje“ kauniečiai pamatys žymių XIX a. pab. – XX a. pirmos pusės vienaip ar kitaip su Kaunu susijusių Lietuvos rašytojų autografus – kūrinius, laiškus, dienoraščius ir kitus dokumentus, saugomus VU bibliotekoje. Bus eksponuojama lietuvių literatūros klasikų V. Mykolaičio-Putino psichologinio romano „Altorių šešėly“ rankraštis, naujai surasti Maironio laiškai, tyrėjų išaiškintas vyskupo Motiejaus Valančiaus rankraštinis giesmynas.

Prof. dr. Dainora Pociūtė-Abukevičienė skaitys pranešimą „Vilniaus tėvas Steponas Batoras: tolerancijos pamokos jėzuitų ir eretikų laikais“. Tik renginio metu bus galima pamatyti Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus, Vilniaus universiteto įkūrėjo Stepono Batoro (1533–1586) autografus.

Renginys nemokamas.

Išsamesnė informacija ir renginio programa