Hinc itur ad astra

en

M. Koperniko sistema

Mikalojaus Koperniko heliocentrinis Saulės sistemos modelis
M. Kopernikas (lot. Nicolaus Copernicus, lenk. Mikołaj Kopernik, 1476–1543) manė, kad pasaulio centras yra Saulė, aplink kurią taisyklingais apskritimais viena kryptimi ir pastoviu greičiu skrieja visos planetos. Apie Žemę, kuri laikoma eiline planeta, skrieja vienintelis dangaus kūnas – jos palydovas Mėnulis. Planetų orbitų plokštumos artimos viena kitai. Merkurijus ir Venera matomi arti Saulės, nes jų orbitos yra Žemės orbitos viduje. Už Žemės orbitos skrieja Marsas, toliau – Jupiteris ir dar toliau – Saturnas. Žemė sukasi apie savo ašį iš vakarų į rytus ir tai sukelia dangaus sferos sukimosi iš rytų į vakarus įspūdį.

Copernicus, N. De revolutionibus orbium coelestium. Nürnberg, 1543.
M. Koperniko (1473–1543) veikalo Apie dangaus sferų sukimąsi pirmajame leidime esanti heliocentrinio Saulės sistemos modelio iliustracija.

Lotter, T. C. Planisphaerium coeleste. Augsburg, 1750.
Tobias Conrado Lotterio (1717–1777) Šiaurės ir Pietų pusrutulių dangaus skliauto žvaigždėlapyje Dangaus planisfera pavaizduotas M. Koperniko Saulės sistemosmodelis.

Coronelli, V. M. Epitome cosmografica... Venezia, 1713.
Vincenzo Maria Coronelli´o (1650–1718) veikale Kosmografijos santrauka... esanti M.Koperniko Saulės sistemos modelio iliustracija

Cellarius, A. Harmonia Macrocosmica seu Atlas universalis et novus, totius universi creati cosmographiam generalem, et novam exhibens... Amsterdam, 1708.
Andreaso Cellarijaus (apie 1596–1665) dangaus atlase Makrokosminė dermė arba Naujas pasaulio atlasas, vaizduojantis bendrąją ir naująją kosmografiją esantis M. Koperniko Saulės sistemos modelis.