Bibliotekų veiklų pristatymas tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje

Tikslus projekto pavadinimas Bibliotekų veiklų pristatymas tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje
Tikslas Tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje Bibliotekų erdvė veikia nuo 2013 m. Bibliotekų erdvė – tai interaktyvi ir visiems atvira poilsio zona. 2016 – Bibliotekų metais, siekiama pritraukti kuo daugiau bibliotekų su skirtingomis veiklomis ir įdomiai prisistatyti mugės lankytojui. Mugės metu dvi bibliotekos suteikia galimybę iškarto nemokamai tapti bibliotekos vartotojais ir gauti skaitytojo pažymėjimą. Vilniaus knygų mugė ir joje veikianti Bibliotekų erdvė yra puiki vieta patraukliai pristatyti bibliotekų paslaugas, edukaciniais užsiėmimais prisidėti prie skaitymo skatinimo.
Rezultatai Į Bibliotekų erdvę gali užeiti kiekvienas norintis mugės lankytojas. Erdvė įsikūrusi Litexpo 3 salės galerijoje ( II aukštas). 4 dienas trukusioje Vilniaus knygų mugės Bibliotekų erdvėje įgyvendinti 24 žaismingi ir įtraukiantys edukaciniai, kūrybiniai užsiėmimai visai šeimai. Bibliotekų erdvėje visos mugės metu veikė Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos organizuojama „Literatūrinė vaistinė“, skirta pristatyti knygą kaip vaistą ar gyvenimo papildą. Erdvėje veikė ir neįprastoji VU bibliotekos skaitykla, kurioje buvo galima paskaityti knygas tokia tematika kaip pvz., „Vilniaus fantastų klubo „Dorado“ geriausios“ arba Davido Bowie mėgstamiausios knygos“ ir kt. Bibliotekų erdvėje buvo eksponuojamos ir parodos: Kauno apskrities viešosios bibliotekos paroda „Asmenybė ir knyga“, kurią sudaro įvairių visuomenės veikėjų, muzikantų, rašytojų ir kitų garsių žmonių mintys apie mėgstamiausias ir įsimintiniausias knygas. Virtualios parodos – „Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekai – 90“, „Kuršėnų biblioteka – lituanistikos atminties ir sklaidos vieta, skirta kalbininko prof. Vytauto Vitkausko 80-čiui“; „Atviros Lietuvos Fondo inicijuotos, leistos ir remtos knygos“. Bibliotekų erdvę koordinavo Vilniaus universiteto biblioteka kartu su Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Lietuvos bibliotekininkų draugija. Užsiėmimus lankytojams siūlė įvairios Lietuvos viešosios ir akademinės bibliotekos, bendradarbiaudamos su kultūros ir švietimo partneriais. Prie Bibliotekų erdvės prisijungė Nacionalinis socialinės integracijos institutas su programa „Gyvoji biblioteka“ ir leidykla „Aukso žuvys”, pristačiusi Justino Žilinsko rašymo dirbtuves paaugliams.
Įgyvendinimo terminas Nuo 2016-02-24 iki 2016-04-15
Finansavimas Finansavo Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija. Skirta – 17 000,00 €.
Projekto vadovas Indrė Zalieskienė
Kontaktai Indrė Zalieskienė, Tel. 8 5 268 7133, el. p. indre.zalieskiene@mb.vu.lt