Sidebar

teismu knyga2

Rankraščių skyriuje saugomi 338 957 įvairių rūšių XIII – XXI a. dokumentai lietuvių, lotynų, lenkų, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (toliau – LDK) kanceliarine slavų, rusų, vokiečių, anglų, hebrajų ir kitomis kalbomis. Jie suskirstyti į 336 didesnės ar mažesnės apimties archyvinius fondus.


Didelė dalis medžiagos susijusi su Vilniaus universitetu ir jo istorija: įvairių universiteto laikotarpių, senojo universiteto profesorių ir šių dienų mokslininkų asmenų archyvai, disertacijų, diplominių darbų rinkiniai, etnografinių, tautosakinių ir kraštotyrinių ekspedicijų medžiaga,draugijų archyvai. Čia saugoma ir dalis Vytauto Didžiojo universiteto bibliotekos dokumentų, perduotų 1952–1953 m. Nemažą dokumentų dalį sudaro LDK teismų aktai, jos teritorijoje veikusių konfesijų, vienuolynų ir bažnyčių administravimo, pastoracinės ir edukacinės veiklos bei turto dokumentai, didikų ir bajorų šeimų archyvų fragmentai, miestų administracijos įstaigų, cechų, kitos ūkinės veiklos dokumentai, Rusijos Šiaurės Vakarų krašto gubernijų administracijos, švietimo įstaigų archyvai, redakcijų, draugijų,bažnytinių institucijų fondai ir specialieji rinkiniai (pergamentai, fotografijos, gaidos, architektūriniai brėžiniai, planai ir piešiniai, žemės planai, autografai, Atgimimo spauda (1988–1993 m. laikraštėlių kolekcija).

F78 3.1

Vilniaus universitete apgintas disertacijas galite rasti naudodamiesi elektroniniu VUB katalogu.

VU bibliotekos rankraščių rinkinius rasite elektroniniame arba korteliniame kataloguose. Taip pat kviečiame aplankyti VU bibliotekos Skaitmenines kolekcijas.

Inventorinis fondų sąrašas.

Rankraščių skyriaus vartotojų aptarnavimo taisyklės.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos