Sidebar

Atviros prieigos talpyklų konfederacija (Confederation of Open Access Repositories, COAR) 

COAR atstovauja bibliotekoms, universitetams, tyrimus vykdančioms ir kitoms institucijoms iš viso pasaulio, siekdama sujungti ir kartu atstovauti atviros prieigos talpykloms. Konfederacija įkurta 2009 m., VU prie jos prisijungė 2013 m. ir aktyviai dalyvauja jos veikloje. 2017 m. vykusioje generalinėje asamblėjoje VU bibliotekos generalinė direktorė Irena Krivienė patvirtinta COAR auditore.

 

Bibliotheca Baltica 

Bibliotheca Baltica – Baltijos regiono bibliotekų asociacija, besirūpinanti Baltijos jūros regiono kultūrinio paveldo matomumu ir aktualumu. Asociacija įkurta 1992 m., kasmet organizuoja konferencijas, taip skatindama Baltijos regiono bibliotekų bendradarbiavimą.

 

 

Europos mokslinių bibliotekų asociacija (Association of European Research Libraries, LIBER) 

Asociacija įkurta 1971 m. remiant Europos Tarybai, jos tikslas – atstovauti Europos bibliotekoms pasauliniu mastu. Nuo įkūrimo LIBER veiklos spektras stipriai išsiplėtė – Asociacija ne tik atstovauja ir jungia Europos bibliotekas, bet ir aktyviai dalyvauja Europos Sąjungos vykdomuose projektuose ir rengiant įstatymus, susijusius su autorių teisių bei atviros prieigos klausimais. VU bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir technologijų departamento direktorė dr. Žibutė Petrauskienė yra LIBER Mokslinių infrastruktūrų darbo grupės narė.

 

Europos mokslinių bibliotekų konsorciumas (The Consortium of European Research Libraries. CERL) 

Konsorciumas įkurtas 1992 m., jo tikslas – suteikti galimybes Europos bibliotekoms dalintis informaciniais ištekliais ir žiniomis siekiant, kad Europos spausdintinis paveldas būtų plačiau prieinamas, naudojamas ir bei būtų rūpinamasi jo išsaugojimu. VU atnaujino savo narystę Konsorciume 2014 m.

 

Lietuvos akademinės elektroninės bibliotekos (eLABa) konsorciumas 

eLABa konsorciumas vykdo LR Švietimo ir mokslo ministro 2012 m. gruodžio 12 d. įsakymu patvirtintos Lietuvos mokslo ir studijų informacinės infrastruktūros plėtros 2013–2016 metų programos (LITMIS) veiklas, susijusias su informacinės sistemos eLABa palaikymu ir plėtra. VU yra Konsorciumo nariu nuo pat jo įkūrimo – 2010 m. kovo 26 d., o 2010–2015 m. atliko administruojančios institucijos funkcijas – rūpinosi Konsorciumo veiklų įgyvendinimu.

 

Lietuvos mokslinių bibliotekų asociacija (LMBA) 

LMBA – savanoriška Lietuvos mokslinių bibliotekų ir institucijų, turinčių mokslines bibliotekas, asociacija, įkurta Lietuvos mokslinių bibliotekų susitarimu. VU yra vienas iš Asociacijos steigėjų ir jos narys nuo pat įsteigimo, nuo 2008 m. VU bibliotekos generalinė direktorė Irena Krivienė yra LMBA Tarybos narė.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos