Sidebar

Metaduomenimis vadinama bet kokia informacija apie duomenis. Metaduomenys gali būti bendro pobūdžio (pvz. autorius, sukūrimo data, failo dydis) arba specifiniai, būdingi tik tam tikros rūšies duomenims (pvz. ląstelės tūris, geografinės koordinatės).

Kai kurios mokslo šakos yra nusistačiusios, kokie metaduomenys ir kokia tvarka turėtų būti pateikiami kartu su jas atstovaujančiais mokslinių tyrimų duomenimis. Tokios metaduomenų pateikimo taisyklės vadinamos metaduomenų standartais. Disciplininių metaduomenų standartų sąvadą galima rasti čia (anglų k.).

Taip pat egzistuoja bendro pobūdžio metaduomenų standartai, tinkami įvairių, mokslo šakų duomenims aprašyti. Žinomiausi iš mokslinių tyrimų duomenims aprašyti naudojamų bendrinių metaduomenų standartų yra Dublin Core ir DataCite. Europoje taip pat naudojamas CERIF metaduomenų standartas. CERIF standartas yra pagrindinis Nacionaliniame atviros prieigos mokslinių tyrimų duomenų archyve (MIDAS) naudojamas metaduomenų standartas. Be to, MIDAS leidžia duomenis papildomai aprašyti naudojant CIFDICOM ir Dublin Core formatus.

Reikalinga konsultacija?

Į Jūsų klausimus mielai atsakys Mokslinės informacijos ir duomenų skyriaus duomenų vadybininkė dr. Gintė Medzvieckaitė.

Mokslinės komunikacijos ir informacijos centras
Saulėtekio al. 5 (B korpusas, IV aukštas, 403 kabinetas)
Tel.: (85) 219 5062
El. paštas: 
Susisiekite: MS Teams

Mokslinės informacijos ir duomenų skyrius taip pat reguliariai organizuoja mokymus su mokslinių tyrimų duomenų valdymu susijusiomis temomis.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos Sutinku