Sidebar

skaityklos cb 500

Centrinė biblioteka įsikūrusi unikaliame XVI a. architektūriniame ansamblyje. Tai lėmė, kad pastate daug laiptų, pakopų, siaurų praėjimų, durų. Šiuos trūkumus bandome kompensuoti draugiška pagalba ir technologiniais sprendimais:

Bibliotekoje yra nuožulnūs laiptiniai keltuvai. Į biblioteką patenkama per VU centrinių rūmų įėjimą. Čia nėra įrengto keltuvo. Į pastatą galima patekti pasinaudojus mobiliu kopikliu laiptais su papildoma baterija Yack N912, skirtas transportuoti neįgaliojo vežimėlį laiptais. Jeigu norėsite pasinaudoti kopikliu laiptais prašome skambinti telefonu (8 5) 268 7007 arba (8 5) 268 7147.

Filosofijos ir Lituanistikos skaityklose įrengti reguliuojamo aukščio stalai ir ergonominės kėdės BIZZI R15K steel 36 chrome.

Savitarnos skolinimosi įrenginiai ir Informacijos terminalai yra reguliuojamo aukščio. Informacijos stale skolinamos elektroninės nešiojamos lupos Aumed AUKEY Ultra-Portable Video Magnifier.

Kopijavimo kambaryje yra yra teksto atpažinimo ir skaitymo įrenginys SARA CE taip pat kompiuteris prie kurio prijungtas Brailio spausdintuvas Braille Ebosser Everest-D V4 su akustine spinta ir klaviatūra silpnaregiams High Contrast Keyboard. Kompiuteryje įdiegta programinė įranga:

  • ekrano skaitymo programos JAWS 17 demo ir NVDA (NonVisual Desktop Access)
  • lietuvių kalbos sintezatorius Liepa
  • teksto vertiklis į MP3 formatą Balabolka
  • Microsoft Office 2003 su compatibility paketu
  • WintalkerVoice v. 1.6, visą kompiuterio ekrane esančią informaciją vartotojui perduodantis garsu lietuvių kalba.

Stacionarios elektroninės vaizdo didinimo priemonės TOPAZ XL XD 24", ekrane atvaizduojančios padidintą rašytinį ar spausdintą tekstą patalpintos Kopijavimo kambaryje ir Rankraščių skaitykloje.

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos