Teatralizuotas seminarų ciklas „Mokslinės informacijos detektyvas“ II

Tikslus projekto pavadinimas Teatralizuotas seminarų ciklas „Mokslinės informacijos detektyvas“ II
Tikslas Įdomiai ir netradiciškai supažindinti vyresnių klasių moksleivius su mokslinio tyrinėjimo procesu, atskleidžiant informacijos paieškos, kaip vienos iš pagrindinių mokslinių tyrinėjimo priemonių, paslaptis ir gudrybes.
Rezultatai Šiuo tęstiniu projektu buvo skatinamas aktyvus penkiolikos Vilniaus universiteto gimnazijų-partnerių įsitraukimas. Seminarų metu detektyvu persirengęs bibliotekos darbuotojas vedžiojo moksleivius po istorines VUB sales. Pasibaigus pažintiniam turui mokiniai buvo vedami į „informacijos detektyvų štabą“. Čia jie buvo supažindinti su pagrindinėmis informacijos detektyvo darbo priemonėmis ir „ginklais“ (elektroniniais informacijos šaltiniais, reikšminių žodžių parinkimu, užklausų formulavimu, informacijos paieškos pagalbinėmis priemonėmis), moksleiviams buvo paaiškinta, kaip atpažinti gerą ir tinkamą informaciją nuo blogos ir nepatikimos, supažindinta su autorinių teisių ir citavimo ypatybėmis. Tuomet moksleiviams buvo pateikiamos linksmos užduotys, tarsi maži moksliniai tyrimai, kurių metu, naudojantis informacinių technologijų teikiamomis galimybėmis, jiems reikėjo surasti atsakymus į įvairius klausimus ir pristatyti juos grupės draugams. Seminaro pabaigoje visiems dalyviams buvo įteikti Informacijos paieškos detektyvo pažymėjimai.
Įgyvendinimo terminas Nuo 2009-11-06 iki 2009-12-31
Finansavimas Finansavo Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerija. Skirta 5 000,00 Lt.
Projekto vadovas Indrė Zalieskienė
Kontaktai Indrė Zalieskienė, Tel. 8 5 268 7133, el. p. indre.zalieskiene@mb.vu.lt