lt en

Vykdomi projektai

Visuomenės poreikius atitinkančios virtualios kultūrinės erdvės plėtra

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kartu su 24 partneriais, vienas iš kurių yra Vilniaus universitetas, vykdo projektą, kurio pagrindinis tikslas – vartų į skaitmeninį kultūros paveldą plėtra. Projektą finansuoja ES Europos regioninės plėtros fondas.

Plačiau.

eMoDB.LT3: Elektroninių mokslo duomenų bazių atvėrimas Lietuvai. III etapas

2016 metų rugsėjo 20 d. tarp Centrinės projektų valdymo agentūros ir LMBA buvo pasirašyta sutartis dėl projekto „eMoDB.LT3: Elektroninių mokslo duomenų bazių atvėrimas Lietuvai – trečiasis etapas“ įgyvendinimo.

Plačiau.

Lietuvos akademinių bibliotekų informacinės infrastruktūros mokslui ir studijoms palaikymo ir plėtros (LABIIMSPP) konsorciumas (2016 metais pakeistas pavadinimas į eLABa konsorciumas)

Projekto tikslas vykdyti Lietuvos akademinėms bibliotekoms būtinas bendras veiklas sujungiant šių bibliotekų organizacinį, techninį, technologinį ir finansinį potencialą, profesines žinias bei įgūdžius ir kartu užtikrinti ilgalaikį bendradarbiavimą palaikant ir plėtojant Lietuvos akademinės elektroninės bibliotekos informacinę sistemą bei jos palaikymui būtiną infrastruktūrą (eLABA) bei šias veiklas finansuoti.

Plačiau.

Investicinis projektas: Senosios Vilniaus universiteto bibliotekos rekonstravimas

Investiciniu projektu siekiama rekonstruoti senosios Vilniaus universiteto bibliotekos apsaugos ir mikroklimato palaikymo sistemas bei patalpas, atnaujinti (restauruoti) dalį bibliotekos baldų, įsigyti konservavimo, restauravimo, skaitmeninimo ir kt. specialiosios bibliotekų bei kompiuterinės ir programinės įrangos.

Plačiau.

Pasaulio skaitmeninė biblioteka (World Digitaly Library – WDL).

www.wdl.org/en/
VUB šiai bibliotekai pateikė skaitmenines rankraštinių LDK teismų knygų kopijas.
Projekto tikslas - platinti internete nemokamai kultūros paveldo objektus iš viso pasaulio.

Plačiau.