Sidebar

Spalio 24 d. 15 val. MS Teams platformoje vyks nemokama nuotolinė paskaita „Kokia nauda mokslo bendruomenei iš atvirojo mokslo?” (angl. k. „How the scientific community benefits from practicing open science?“). Jos metu atvirojo mokslo ekspertas iš Utrechto universiteto bibliotekos Jeroen Bosman pasidalins įžvalgomis ir ilgamete patirtimi įgyvendinant ir plėtojant atvirojo mokslo veiklas viename seniausių universitetų Nyderlanduose.

Plačiau apie paskaitą: Aptariant atvirąjį mokslą ir stipendijas, daugiausia dėmesio skiriama politikai (kas?) ir praktikai (kaip?). Kartais mes linkę nepastebėti pagrindinių motyvų (kodėl?) ir naudos (su kokiu rezultatu, kam?). Šioje paskaitoje svečias iš Utrechto universiteto (Nyderlandai) Jeroen Bosman dalinsis įžvalgomis apie numatomą, potencialią ir realią atvirojo mokslo naudą ir tai, kaip ją vertina akademinė bendruomenė ir kitos suinteresuotosios šalys. Ar atvirasis mokslas pradeda įgyvendinti savo pažadus? Ar tam yra įrodymų? Ir ką tai savo ruožtu reiškia pritarimui, paramai ir investicijoms į šią mokslinių tyrimų praktikos ir kultūros transformaciją? Paskaitoje lektorius aptars mokslinės literatūros įžvalgas ir pokyčius, požiūrius bei pasirinkimus Europos, Nyderlandų ir Utrechto universitetų kontekstuose. Paskaitos pabaigoje bus palikta laiko klausimams ir atsakymams ir, galbūt, atvirojo mokslo reikšmės Lietuvos bei Vilniaus kontekste aptarimui.

Apie lektorių: Jeroen Bosman yra mokslinės komunikacijos ir atvirojo mokslo ekspertas bei geomokslų srities bibliotekininkas Utrechto universiteto bibliotekoje. Jis yra nacionalinės projekto grupės, skirtos peržiūrėti atviros prieigos stebėjimo sistemą Nyderlanduose, narys, taip pat yra nacionalinės Nyderlandų „OpenScience-NL“ programos mokslinės komunikacijos temos ekspertų grupės narys.

Jeroen yra atvirojo mokslo ir atvirosios prieigos politikos, praktikos ir įrankių, taip pat mokslinių paieškos sistemų ekspertas. Jo pagrindiniai interesai: atviroji prieiga ir atvirasis mokslas visose akademinėse srityse, mokslometrija, mokslinių tyrimų vertinimas ir žinių teisingumas. Jis koordinuoja Utrechto universiteto dalyvavimą DIAMAS – programos „Europos horizontas“ finansuojamame tarptautiniame institucinės ir deimantinės atviros prieigos leidybos projekte, dalyvauja formuojant bei vykdant Utrechto universiteto politiką universitetų reitingavimo ir atvirosios mokslinių tyrimų informacijos atžvilgiu.

Lektorius turi daugiau nei 25 metų dėstymo patirtį akademinės informacijos įgūdžių srityje ir yra vadovavęs daugybei vietinių ir tarptautinių atvirojo mokslo seminarų. Yra vienas iš projekto „101 Innovations in Scholarly Communication“, kuriame nagrinėjami ir aprašomi mokslinės komunikacijos, tyrimų darbų sekos valdymo įrankių ir praktikos pokyčiai, vadovų. Jeroen Bosman – daugelio publikacijų mokslinės komunikacijos srityje bendraautorius, įskaitant Nyderlandų universitetų asociacijos (UNL) užsakytas studijas apie leidybos kultūras, „cOAlition S“ apie „Plano S“ reikalavimus atitinkančias leidybos vietas ir „Science Europe“ apie deimantinės atviros prieigos žurnalus.

Jeroen yra aktyvus atvirosios prieigos, atvirojo mokslo ir akademinių bendruomenių bei atvirųjų principų taikymo šalininkas. Visa jo projektų, susijusių su atviruoju mokslu, veikla vykdoma atviroje erdvėje, o gauta medžiaga yra visiškai atvira (CC-BY arba CC0) ir susieta su jo ORCID paskyra.

Atkreipiame dėmesį, jog nuotolinė paskaita (MS Teams platformoje) vyks anglų kalba.

Registracija (iki 2024-10-24 d. 10 val.): čia 

Renginio nuoroda bus atsiųsta el. paštu tik užsiregistravusiems dalyviams.

Paskaita yra Tarptautinės atvirosios prieigos savaitės, šiais metais minimos spalio 21-27 d., renginių ciklo dalis. Daugiau apie savaitės renginius, organizuojamus bibliotekoje skaitykite čia.

 

Nuotrauka: Jeroen Bosman, Utrecht University 

2024-10-18