Sidebar

Nuo 2014 metų Clarivate Analytics kasmet skelbia daugiausiai dėmesio sulaukusių – labiausiai cituojamų pasaulio mokslininkų sąrašą. Šis sąrašas yra paremtas citavimo dažnumu, daugiausiai dėmesio skiriant publikacijoms, kurios patenka tarp 1 proc. dažniausiai cituojamų savo mokslo srityje. Iš viso sąraše paskelbti 6886 mokslininkai iš 59 šalių, o kalbant apie globalias tendencijas, didžiausia dalis labiausiai cituojamų tyrėjų yra iš JAV (36,4 proc.), antroje vietoje – Kinija (20,4 proc.), trečioje – Didžioji Britanija (8,2 proc.). Visgi net 85,4 proc. mokslininkų iš pateikiamo sąrašo yra susikoncentravę dešimtyje šalių.

Tarp institucijų daugiausiai cituojamų autorių turi Kinijos mokslų akademija (Kinija) – 308 tyrėjai. Toliau rikiuojasi Harvardo ir Stanfordo universitetai (JAV) atitinkamai su 231 ir 133 labiausiai cituojamais mokslininkais.

Siekiant tikslumo ir sąžiningumo, šiais metais duomenų apie publikavimą ir citavimą kiekybiniai duomenys papildyti įtraukiant ir kokybinius parametrus bei filtrus. Šis pokytis leido patikrinti citatų kilmę (ar citavimai tik iš siauros ar regioninės grupės, ar globalūs), nustatyti tyrėjus ir jų bendraautorius, kurių leidybos ar citavimo praktika nukrypusi nuo tradicinių normų ir esant tokiems požymiams juos eliminuoti iš sąrašo.

Iš Lietuvos į aukščiausiai cituojamų mokslininkų sąrašą pateko du mokslininkai, abu jie yra iš Vilniaus universiteto ir tarp labiausiai cituojamų mokslininkų patenka jau ne pirmą kartą. Tai – Gyvybės mokslų centro profesorius dr. Linas Mažutis ir Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto vyriausioji mokslo darbuotoja dr. Linda Hollebeek.

Daugiau informacijos ir visą mokslininkų sąrašą galite rasti čia.

Ieva Litvinavičienė

2024-11-28