Karštą birželio 20d. rytą gausus būrys susidomėjusiųjų susirinko dalyvauti  Vilniaus universiteto bibliotekos Retų spaudinių skyriaus darbuotojos Inos Kažuro disertacijos gynime.

024Matyt ne tik bibliotekininkus, knygotyrininkus, bet ir istorikus, menotyrininkus labai sudomino disertacijos tema – “Vilniaus bazilijonų vienuolyno spaustuvės veikla 1628–1839 m.”

Tiek disertacijos mokslinis vadovas prof. Domas Kaunas, tiek recenzentai džiaugėsi tyrėjos nuveiktu darbu, kruopštumu, surinktais vertingais faktais apie šios mažai tyrinėtos spaustuvės veiklą, jos spaudinius, platinimą, veiklos organizavimą.  Recenzentai negailėjo tyrėjai pagyrimų ir ragino išleisti monografiją, kuri padėtų plačiau nušviesti  unitų spaudos plėtrą LDK, užpildytų šį tyrimų barą vertingomis įžvalgomis ir surinktais gausiais duomenimis.

Taigi, nuo dabar Vilniaus universiteto bibliotekoje dirba jau 6 mokslų daktarai, o dar 5 darbuotojai studijuoja doktorantūroje.

Parengė Nijolė Bulotaitė