Bauhauzas (vok. Staatliches Bauhaus) – 1919-aisiais Veimaro Vokietijoje įkurta dizaino mokykla, pasižymėjusi novatorišku požiūriu į žmogų supančią aplinką bei jų santykį.

Bauhauzas naujienaBauhauzo iniciatoriai siekė sukurti naują aplinką, kuri atspindėtų po Pirmojo pasaulinio karo tvyrojusias atsinaujinimo, šalies atstatymo viltis ir tiktų modernaus žmogaus gyvenimo būdui. Walter Gropius, Johannes Itten, Paul Klee ir kiti žymūs mokyklos atstovai plėtojo funkcionalios, kokybiškos ir visiems prieinamos dizaino produkcijos viziją, kurioje tarpdiscipliniškai jungėsi menas, amatai ir naujausios gamybos technologijos.

Bauhauzo 100-mečio proga VU bibliotekos Č. Milošo skaitykloje rengiami du susitikimai, skirti aptarti Bauhauzo idėjas, jų atspindžius šiandieniniame pasaulyje ir 2019-ųjų žmogaus santykį su jį supančia ir (ar) jo kuriama aplinka. Spalio 17 d. vyks pirmasis susitikimas – kalbėsimės su architektūros istorike, VU Istorijos fakulteto profesore dr. Marija Drėmaite. Pokalbio metu aptarsime Bauhauzo idėjas ir jų aktualumą šiuolaikinėje architektūroje, Bauhauzo ir Lietuvos sąsajas, 1919-ųjų ir 2019-ųjų miestiečių santykį su miesto architektūra, gyventojų į(si)traukimą į viešųjų erdvių kūrimą ir raidą. Spalio 24 d. vyks antrasis susitikimas – kalbėsimės su istorike, Lietuvos istorijos instituto doktorante Ieva Griniūte-Tumeliene. Pokalbio metu aptarsime Bauhauzo dizaino idealus, jų atspindžius šiandienos dizaine, šiuolaikinio žmogaus santykį su kasdienybėje sutinkamais daiktais kaip dizaino objektais, taikomosios dailės ir dizaino istorijų viešinimą socialiniuose tinkluose.

Susitikimas su Marija Drėmaite vyks spalio 17 d., 18.30 val. VU bibliotekos Č. Milošo skaitykloje (Universiteto g. 3, I a.)