lt en

Skaityklos (pagalba ir taisyklės)

Bibliotekininko pagalba

Bendrais bibliotekos teikiamų paslaugų klausimais pagelbės Informacijos stalo darbuotojai.

Skaityklose nėra visą jos darbo laiką dirbančių bibliotekininkų. Jie skaityklose dirba tam tikrą laiko dalį. Skaityklose savitarna.

Informacija

 

Elgesio skaityklose taisyklės

Vieta diskusijoms ir pokalbiams telefonu. Prašome skaityklose netriukšmauti. Jeigu trukdo dirbti šalia triukšmaujantys vartotojai, paprašykite jų buti supratingesniais. Jeigu susitarti nepavyksta, kreipkites į Informacijos stalo darbuotoją. Erdvės garsioms diskusijoms: kavinė, Poilsio kambarys, fojė, grupinio darbo kambariai.

Skaityklose galima gerti arbatą, kavą ir kitus nealkoholinius gėrimus, valgyti lengvus užkandžius, pvz., šokoladukus, riešutus, sausainius ir pan., bet draudžiama valgyti valgius, skleidžiančius kvapą, reikalaujančius papildomų stalo įrankių. Tokiems valgiams yra skirtas kavinė arba Poilsio kambarys.

Saugumas. Bibliotekoje įrengtos vaizdo kameros ir dirbantys apsaugos darbuotojai užtikrins jūsų saugumą, tačiau nepalikite asmeninių daiktų be priežiūros. Už prarastus daiktus biblioteka neatsako.

Krepšiai ir viršutiniai drabužiai. Prašome paltus, striukes, taip pat ir didelius krepšius, lietsargius ir pan. palikti rūbinėje arba rakinamose spintelėse.

Baigę darbą išjunkite stalinę lempą, toršerą – taupykime elektros energiją.

Darbo vietą palikite švarią, šiukšles išmeskite į šiukšlių dėžę.

Kėdes, minkštasuolius ir gultus galima keisti vietomis, tačiau baigę darbą grąžinkite juos į vietą, o baigę darbą pristumkite kėdę.

Radę ar pametę daiktus kreipkitės į Informacijos stalo darbuotojus.

Pasinaudoję skaityklų leidiniais, palikite juos šalia lentynų stovinčiuose vežimėliuose.

Bibliotekos darbuotojai turi teisę paprašyti pateikti bibliotekos vartotojo pažymėjimą, kad įsitikintų ar turite teisę naudotis VU bibliotekos paslaugomis.

Bibliotekininkai atsakingi už tvarką skaityklose, todėl prašome įsiklausyti į skiriamas pastabas, pasiūlymus. Neradę kompromiso svarstome tolimesnes galimybės naudotis bibliotekos paslaugomis. Yra taikomas apribojimas naudotis paslaugomis tam tikram laikotarpiui.

Dešimt elgesio skaityklose taisyklių