Sidebar

Terminas  Aprašymas
 G indeksas (angl. G-index) Belgijos universiteto profesoriaus L. Ege (L. Egghe pasiūlytas individualios mokslinės veiklos vertinimo rodiklis, kuris apskaičiuojamas kaip ir h indeksas, tačiau nuo jo skiriasi tuo, kad tyrėjų publikacijos, turinčios didelį citavimų skaičių, turės didesnį indėlį rodiklio apskaičiavimui. Rodiklis apskaičiuojamas, remiantis tyrėjo publikacijų citavimų pasiskirstymu: autoriaus publikacijos reitinguojamos gautų citavimų mažėjančia tvarka (daugiausiai cituojamos bus sąrašo viršuje), g indeksas bus daugiausiai cituojamų publikacijų skaičius n, kurių bendras citavimų skaičius bus.
 Google Scholar Metrics Google paieškos sistemos įrankis, kuriame pateikiami įvairių mokslo krypčių žurnalų reitingai, grįsti internete rastais mokslinės informacijos citavimo duomenimis. Pateikiami 100 geriausių žurnalų sąrašai, kurių galima ieškoti pagal mokslo kryptį, kalbą bei reikšminius žodžius.
 H indeksas (angl. H index, Hirsch Index)

Tai individualios mokslinės veiklos vertinimo rodiklis, kuris matuoja mokslinės veiklos produktyvumą bei įtaką, derindamas kiekybę (publikacijų skaičių) su kokybe (citavimų skaičių). H indeksas apibrėžiamas kaip maksimalus publikacijų skaičius h, kurios yra pacituotos bent h kartų. Jį pasiūlęs fizikų mokslininkas J. E. Hirschas (J. E. Hirsch) teigė, kad h indeksas yra „lengvai apskaičiuojamas rodiklis, atspindintis visų tyrėjo publikacijų svarbą, reikšmę ir indėlį“. Gali būti taikomas ne tik tyrėjo, bet ir mokslo žurnalo produktyvumui nustatyti. Pavyzdžiui, autoriaus h indeksas 8 reiškia, kad iš tyrėjo paskelbtų n publikacijų yra 8.

H5 indeksas H5 indeksas rodo, kiek per penkerius metus publikuoti straipsniai buvo cituoti n kartų. Pavyzdžiui, žurnalo h5 indeksas 20 reiškia, kad žurnalas per penkerius metus publikavo 20 straipsnių, kurie buvo cituoti bent 20 kartų
H5 mediana H5 indeksui priklausančių žurnalo straipsnių citavimo vidurkis.
i10 indeksas Google Scholar paieškos sistemoje pateikiamas h indekso vedinys. Rodiklio idėja – skaičiuojamos autoriaus publikacijos, turinčios ne mažiau kaip 10 citavimų. Naudingas, kada autorius yra ypatingai garsus ir gausiai cituojamas.
Publish or Perish (PoP)

2006 m. sukurta programinė įranga, kuri nuolat atnaujinama. PoP yra nemokama ir lengvai instaliuojama. Šią programą galima atsisiųsti iš Melburno universiteto profesorės Harzing (A. W. Harzing) asmeninės interneto svetainės.

PoP programa vartotojams pateikia mokslinės informacijos bibliometrinius duomenis bei mokslometrinius rodiklius. Duomenys imami iš Google Scholar ir Microsoft Academic Search duomenų bazių.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos Sutinku