LR Vyriausybei sušvelninus karantino sąlygas Lietuvoje, VU biblioteka taip pat mažina kai kuriuos ribojimus, kurie buvo įvesti siekiant apsaugoti vartotojus nuo COVID-19 ligos plitimo. Nuo birželio 1 d. bus atidaroma daugelis skaityklų, teikiamos knygų išdavimo ir grąžinimo, dokumentų kopijavimo paslaugos.

VU bibliotekos MKIC

Darbo dienomis nuo 9 iki 21 val. visi bibliotekos lankytojai vėl galės naudotis šiomis MKIC erdvėmis:

• Avansale
  • Laisvalaikio skaitykla
  • Fizinių mokslų skaitykla
  • Technologijos mokslų skaitykla
  • Gyvybės mokslų skaitykla

Taip pat galima ir individualių darbo vietų rezervacija.

MKIC taip pat veikia ir dokumentų kopijavimo bei spausdinimo paslaugos. Savitarnos įrenginius rasite Laisvalaikio skaitykloje ir B korpuso III a.

Centrinė VU biblioteka

Darbo dienomis nuo 9 iki 21 val. visiems bibliotekos lankytojams vėl atviros šios centrinės VU bibliotekos erdvės:

• Č.Milošo skaitykla
  • Filologijos skaitykla
  • Profesorių skaitykla
  • Istorijos šaltinių skaitykla
  • Lituanistikos skaitykla
  • Filosofijos skaitykla
  • Retų spaudinių skaitykla
  • Rankraščių skaitykla
  • Baltoji salė

Taip pat galima ir individualių darbo vietų rezervacija.

Bibliotekoje veikia dokumentų kopijavimo bei spausdinimo paslaugos. Savitarnos įrenginius rasite Centrinės bibliotekos kopijavimo kambaryje.

VU fakultetų skaityklos

VU fakultetuose esančios skaityklos dirbs darbo dienomis nuo 9 iki 17 val.

Leidinių skolinimas

Leidiniai skolinami įprastu būdu.

Pageidaujantys leidinių iš uždarytų skaityklų vartotojai kviečiami kreiptis į Informacijos stalo arba skaityklos darbuotojus – leidiniai bus pristatomi į veikiančias skaityklas.

Leidinių grąžinimas

Leidiniai grąžinami įprastu būdu.

Maloniai prašome atkreipti dėmesį, kad grąžintos knygos bus karantinuojamos, todėl knygos grąžinimo patvirtinimą savo paskyroje pamatysite po kelių dienų.

Jeigu turite galimybę grąžinti knygas, kurių Jums nebereikia, maloniai prašome tai padaryti, nes knygų gali prireikti kitiems. Jei neturite galimybės grąžinti knygų – nesirūpinkite. Delspinigiai nebus skaičiuojami ir knygas galėsite grąžinti pirmąją naujų mokslo metų savaitę.

Grąžinant leidinius savitarnos įrenginiais prašome tarp savęs ir kitų laikytis saugaus (bent 1 metro) atstumo ir paisyti karantino metu nustatytų higienos normų.

Svarbi informacija lankantis VU bibliotekoje

Biblioteka kviečia išlikti atsargiems ir atkreipti dėmesį, kad:

• Bibliotekoje privaloma rūpintis rankų higiena ir dezinfekcija.

• Skaityklose ir kitose bibliotekos erdvėse draudžiama perstatyti baldus, nes jie sustatyti laikantis ne mažesnio kaip 2 metrų atstumo tarp lankytojų ir (ar) jų grupių.

Atnaujinta 2020-06-23