Clarivate Analytics Web of Science Core Collection (toliau – WoSCC) – viena iš žinomiausių pasaulyje duomenų bazių, teikianti publikacijų citavimo statistiką. Dalis jų teikiamų rodiklių naudojami Lietuvos formaliame mokslo vertinime.
Remiantis WoSCC atnaujintais citavimo duomenimis, VU biblioteka akademinei bendruomenei pristato kasmetinę VU tyrėjų publikacijų, paskelbtų 2019 m. ir registruotų WoSCC indeksuojamuose leidiniuose, bibliometrinę analizę.
Iš viso 2019 m. registruotos 1525 VU tyrėjų publikacijos, paskelbtos 776-iuose WoSCC indeksuojamuose leidiniuose (2020 m. spalio duom.).
Pagal WoSCC pateiktus duomenis, 27 proc. VU tyrėjų publikacijų (406 iš 1525) įkeltos į atvirosios prieigos talpyklas (įgyvendintas žaliasis atvirosios prieigos kelias). Likusios VU tyrėjų publikacijos (12 proc.), kurios išlaiko turtines autorių teises (177 iš 583), taip pat gali būti sėkmingai pasiekiamos per atvirąją prieigą, įkeliant paskelbtas publikacijas į eLABa talpyklą.
Atlikus leidinių, kuriuose publikavo VU tyrėjai, prieigos analizę nustatyta, kad iš viso pasitelkiant atvirosios prieigos leidybą paskelbtos 431 (28 proc.) VU tyrėjų publikacijos (įgyvendintas auksinis atvirosios prieigos kelias).
Remiantis InCites analitiniu įrankiu, daugiau nei pusė VU tyrėjų publikacijų (52,85 proc.) buvo cituota. 145 moksliniai darbai patenka tarp 10 procentų geriausiai cituojamų publikacijų (9,51 proc.), o 24 – tarp 1 procento geriausiai cituojamų publikacijų pasaulyje (1,57 proc.).
Svarbu atkreipti dėmesį, kad šios WoSCC registruotos publikacijos – tik nedidelė plačios tyrėjų veiklos dalis. Į šią statistiką neįeina kitos svarbios publikacijos, nepakliūnančios į WoSCC, taip pat dalyvavimas įvairiuose moksliniuose projektuose ir programose bei kitos veiklos, kurios turi didelės įtakos vertinant tyrėjų mokslinę veiklą. Mokslinė veikla negali būti vertinama vien tik statistiniais citavimo rodikliais, būtina įtraukti ir kokybinio vertinimo kriterijus.
Visi bendruomenės nariai maloniai kviečiami išsamiau susipažinti su bibliometrine analize.
Naujieną pateikė: Rasa Aleksandrovė, 2020-10-21