Sidebar

Amerikos bibliotekų asociacija (American Library Association, ALA) išleido rezoliuciją, kuria siekia pagerbti Vilniaus universiteto bibliotekininkę, Pasaulio tautų teisuolę Oną Šimaitę (1894–1970). Oficialiame rašte ALA išreiškia pagarbą ir yra dėkinga Onai Šimaitei „už jos atsidavimą, drąsą ir pasiekimus „mylimoje bibliotekininkystės profesijoje“, archyvų išsaugojimą, istorijos saugojimą ir tarnavimą kaip žmonijos šviesuliui barbariško laikotarpio gniaužtuose“. ALA taip pat išreiškia dėkingumą už pavyzdį, kurį Ona Šimaitė parodė viso pasaulio bibliotekininkams ir archyvininkams.

Ona Šimaitė, dirbdama Vilniaus universiteto bibliotekoje, tapo tikra geto ryšininke, slėpė pabėgėlius, ieškojo slapstymo vietų vaikams, nešė į getą ginklus ir šaudmenis, laiškus, o iš ten nešdavo slėpti žydų kultūros vertybes. Ji kasdien rizikavo savo gyvybe stengdamasi padėti kitiems, buvo suimta ir kankinama, bet išliko tvirta. O. Šimaitė tapo viena pirmųjų lietuvių, apdovanotų Pasaulio Tautų Teisuolio vardu (1966 m.).

 

MicrosoftTeams image 2

MicrosoftTeams image 56

 

2021-07-14

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos