UA/LT/ EN

Бібліотека Вільнюського університету запрошує громадян України, які рятуються від війни, користуватися її послугами

Ukrainos Бібліотека ВУ підтримує українців, які рятуються від війни і надає змогу безкоштовно користуватися послугами Бібліотеки:

• відвідувати Центральну бібліотеку (ЦК, вул. Університето 3, Вільнюс) і Центр наукової комунікації і інформації, який відчинений цілодобово (ЦНКІ, ал. Саулетекьо 5, Вільнюс);
  • користуватися комп'ютерами бібліотеки і бездротовим інтернетом, спеціалізованим програмним забезпеченням;
  • використовувати друковані ресурси бібліотеки, підключатися до ел. ресурсів бібліотеки;
  • брати художню літературу додому (найбільший вибір таких книг у читальних залах Чеслава Милоша і Вільного дозвілля);
  • відвідувати заходи бібліотеки;
  • користуватися приміщеннями різного призначення.

В бібліотеці можна знайти видання на різних мовах, більшість (без литовської м.) - на англійській, німецькій, французькій, російській, польській мовах. Також є невелика колекція видань на українській мові: яка нараховкє більш як дві з половиною тисяч книг з історії, мовознавства, права тощо. Запрошуємо громадян України, бажаючих отримати бібліотечне посвідчення ВУ, звертатися до співробітників інформаційної служби бібліотечних відділів Центральної бібліотеки (вул. Саулетекьо 5, Вільнюс). Під час реєстрації вас попросять пред'явити документи, які підтверджують статус особи, яка має притулок у Литві.

Контакти для звернення: , тел. (85)2195051.

Веб-сайт бібліотеки: https://biblioteka.vu.lt

VU biblioteka kviečia nuo karo bėgančius Ukrainos piliečius naudotis jos paslaugomis

VU biblioteka remia nuo karo bėgančius ukrainiečius ir suteikia jiems galimybę nemokamai naudotis bibliotekos paslaugomis:

• lankytis Centrinėje bibliotekoje (CB, Universiteto g. 3, Vilnius) ir Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre (MKIC, Saulėtekio al. 5, Vilnius), kuris yra atviras visą parą;
  • naudotis bibliotekos kompiuteriais ir belaidžiu internetu, specializuota programine įranga;
  • naudotis bibliotekos spausdintiniais ištekliais, jungtis prie bibliotekos el. išteklių;
  • skolintis grožinę literatūrą į namus (didžiausias tokių knygų pasirinkimas – Česlavo Milošo ir Laisvalaikio skaityklose);
  • lankytis bibliotekos renginiuose;
  • naudotis įvairios paskirties erdvėmis.

Bibliotekoje galima rasti leidinių įvairiomis kalbomis, daugiausiai (be lietuvių k.) – anglų, vokiečių, prancūzų, rusų, lenkų kalbomis. Taip pat yra nedidelė kolekcija leidinių ukrainiečių kalba: skaičiuojama per pustrečio tūkstančio tokių knygų knygų istorijos, kalbotyros, teisės ir kitomis temomis.

Norinčius gauti VU bibliotekos pažymėjimą Ukrainos piliečius kviečiame kreiptis į bibliotekos padalinių informacijos stalo darbuotojus Centrinėje bibliotekoje (Universiteto g. 3, Vilnius) ar Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre (Saulėtekio al. 5, Vilnius). Registracijos metu bus prašoma pateikti dokumentą, patvirtinantį prieglobsčio turėjimo Lietuvoje statusą.

Kontaktai pasiteiravimui: , tel. (85) 219 5051.

Bibliotekos interneto svetainė: https://biblioteka.vu.lt

Fleeing Ukrainians are welcome to use Vilnius University Library services

Vilnius University Library supports Ukrainians fleeing the Russian invasion and offers them an opportunity to use the Library services free of charge. They are welcome to:

• visit the Central Library (CL, Universiteto str. 3, Vilnius) and the Scholarly Communication and Information Centre (SCIC, Saulėtekio av. 5, Vilnius), the latter is open 24/7;
  • use the Library computers, wireless internet, and special software;
  • use printed and electronic resources of the Library;
  • borrow fiction (the largest selection of such books is available at Czesław Miłosz and Leisure reading rooms);
  • attend the Library events;
  • use the Library spaces that are designated for various purposes.

The Library offers publications in various languages mostly (beside the Lithuanian) in English, German, French, Russian and Polish. Furthermore, there is a small collection of books in the Ukrainian language – these are around two and a half thousand books on book history, linguistics, law and other subjects.

Those willing to get a VU Library card should approach the librarians working at the Information Desk of the Central Library (Universiteto str. 3, Vilnius) or the Scholarly Communication and Information Centre (Saulėtekio av. 5, Vilnius). A certificate of temporary residence in the Republic of Lithuania will be necessary for the issuing of the Library card.

Contacts for inquiries: , phone 8 5 (219 50 51).

Library website: https://biblioteka.vu.lt/en

2022-04-04