Sidebar

Ukraina parodaŠių metų balandžio 25 d., pirmadienį, 16 val. Vilniaus universiteto bibliotekos galerijoje (Universiteto g. 3, III a.) vyks Kyjivo menų ir dizaino kolegijos studentų darbų parodos „Buvome. Esame. Būsime. Taip, kaip ir Ukraina!” atidarymas. 

Šioje parodoje pristatomi meno darbai yra meninė emocinio šoko (sielvarto, pykčio, siaubo, vilties), patirto Kyjivo profesinės menų ir dizaino kolegijos paauglių studentų, išraiška. Kurį laiką studentai galvojo, kad šie kūriniai netinkami eksponavimui, tačiau juk tikras menininkas turi kurti. Studentai piešė šiuos paveikslus slėpdamiesi rūsiuose nuo bombų ir apšaudymų, gyvendami rusų okupuotuose miestuose ir kaimuose, išvežami iš pavojingų vietų autobusais ar jau gyvendami užsienyje. Kai kurie iš šių menininkų prarado namus ir tuos, kuriuos mylėjo. Galimybė pristatyti savo darbus plačiajai auditorijai Europos universitete tapo vilties spinduliu studentams ir jų dėstytojams. Ši galimybė pristatyti savo darbus – tai Ukrainos pripažinimas Europos bendruomenėje ir jos pergalės, sulaukus viso civilizuoto pasaulio paramos, įrodymas.

Paroda Vilniaus universiteto bibliotekos galerijoje veiks iki 2022 m. iki gegužės 16 d.

Piešinio autorė: Borovich Sofia

2022-04-21

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos