Pirmą kartą atvėrus VU bibliotekos duris, gali kilti daugybė klausimų. Kaip tapti Bibliotekos vartotoju/-a? Kaip rasti reikalingą knygą tarp beveik penkių milijonų čia esamų dokumentų? Kaip užsisakyti leidinį ar kokia skaitykla naudotis, kai jų keliasdešimt? Norėdami pagelbėti greičiau perprasti Bibliotekos paslaugas ir erdves, pateikiame atmintinę. Ją perskaitę Bibliotekoje neklaidžiosite!
Kaip tapti Bibliotekos vartotoju/-a. LSP galimybės.
Studijuojantiems VU teisę naudotis Bibliotekos teikiamomis paslaugomis suteikia Lietuvos studento pažymėjimas (LSP).
Tarptautinis studento pažymėjimas (ISIC) nėra tinkamas naudotis VU bibliotekos paslaugomis.
Turite daugiau klausimų dėl LSP? Prašome susisiekti su VU studentų atstovybės LSP koordinatoriais https://vusa.lt/lt/lsp
Norėdami naudotis bibliotekos paslaugomis turite užsiregistruoti VU e. tapatybių valdymo sistemoje. VU eID ir slaptažodis bus reikalingi naudojantis kompiuteriais, EDUROAM belaidžio tinklu, kopijavimo ir spausdinimo paslaugomis, prisijungti prie virtualios bibliotekos paskyros.
Bibliotekos vietos. Kurią skaityklą pasirinkti.
VU biblioteką sudaro Centrinė biblioteka (CB) senamiestyje, visą parą atviras padalinys Mokslinės komunikacijos ir informacijos centras (MKIC) Saulėtekyje, taip pat padaliniai Vilniuje bei kituose miestuose (Kaune ir Šiauliuose). Visoje Bibliotekoje veikia daugiau nei kelios dešimtys specializuotų skaityklų, kuriose rasite pagrindinę sau reikalingą literatūrą (kita dalis – saugyklose) ir patogias darbo vietas. Kurią skaityklą pasirinkti?
Jei, pavyzdžiui, esate iš Komunikacijos fakulteto, labiausiai tikėtina, kad reikalingiausias knygas ir kitus išteklius rasite Komunikacijos skaitykloje, kuri yra MKIC. Todėl norėdami rasti sau reikalingą dokumentą, pirmiausia rinkitės jūsų mokslo dalyką atitinkančią skaityklą pagal pavadinimą.
CB skaityklos: rasite čia
MKIC skaityklos: rasite čia
ŠAIC skaityklos: rasite čia
Fakultetų skaityklos: rasite čia
Leidinių paieška ir skolinimasis.
Studijoms reikalingų leidinių ieškokite paieškos sistemoje – Virtuali biblioteka. Jos paieškos laukas taip pat matomas iškart atidarius VU bibliotekos interneto svetainę.
Įveskite į paieškos lauką raktinius žodžius, o radę reikalingą leidinį – įsidėmėkite, kurioje skaitykloje jis saugomas (šią informaciją rasite paspaudę ant leidinio pavadinimo). Įsidėmėkite prie skaityklos pavadinimo nurodytą leidinio šifrą ir su juo eikite į nurodytą skaityklą. Čia, ant lentynų, ieškokite nurodytų knygų šifrų. Pagal savo turimo šifro skaičių raskite jums reikalingą skyrių, o tuomet skyriuje ieškokite pagal abėcėlę. Jei dokumentas pažymėtas žaliu lipduku – jį galite skolintis į namus, naudodami/-os savitarnos įrenginius.
Jeigu nepavyksta rasti reikiamo leidinio, jums mielai padės skaityklos arba Informacijos stalo darbuotojas/-a.
Daugiau informacijos rasite Bibliotekos tinklalapyje, skiltyje Leidinių skolinimasis.
El. leidinių skaitymas, atsisiuntimas.
Bibliotekos el. knygų ir kitų el. išteklių, taip pat kaip ir spausdintų, ieškokite Virtualioje bibliotekoje. Norėdami/-os naudotis el. ištekliais ne Universiteto ar Bibliotekos teritorijoje, papildomai savo įrenginyje turėsite įdiegti VU VPN. Daugiau informacijos apie VU VPN paslaugą rasite čia: VU VPN kaip įdiegti ir naudotis.
Biblioteka siūlo gausias el. vadovėlių, knygų, enciklopedijų, žodynų, žurnalų kolekcijas. Daugiau informacijos apie visus el. išteklius rasite Bibliotekos svetainėje, skiltyje Duomenu bazės.
Rezervuojamos darbo vietos Bibliotekoje.
Biblioteka siūlo visų poreikius atitinkančias darbo vietas: tylias darbo vietas skaityklose, individualaus ir grupinio darbo kambarius, IT laboratorijas ir neformalias bendravimo ar poilsio vietas. Norint sėdėti ir dirbti skaityklose – rezervacijos nereikalingos. Tačiau norint dirbti individualaus ar grupinio darbo kambariuose, IT laboratorijoje, seminarų kambariuose – darbo vietą VU bendruomenės nariai/-ės gali rezervuoti rezervacijų sistemoje.
Prisijungimas prie kompiuterių ir belaidžio interneto.
VU bendruomenės nariai gali naudotis skaityklose esančiais kompiuteriais Prisijungti prie Bibliotekoje esančio kompiuterio turite su savo VU ID duomenimis.
Bibliotekoje galite jungtis prie EDUROAM belaidžio tinklo. Instrukcijas, kaip prisijungti prie EDUROAM tinklo, rasite Informacinių technologijų paslaugų centro puslapyje.
Pagalba informacijos paieškos klausimais.
Kviečiame pasinaudoti galimybe konsultuotis su konkrečią mokslo sritį kuruojančiu draugišku bibliotekininku arba rezervuoti laiką konsultacijai ar informacinio raštingumo mokymams.
Bibliotekos tinklalapyje esančioje dalyko bibliotekininkų skiltyje rasite profesionaliai atrinktus patikimus ir kokybiškus mokslinės informacijos šaltinius, taip pat ir savo padalinio dalyko bibliotekininko kontaktus.
Bibliotekininkas Simas. Jei turite skubių klausimų Bibliotekai, į kuriuos norite, kad jums atsakytų čia ir dabar – naudokite virtualią pokalbių programėlę (live chat), kuri atsiranda dešiniajame VU bibliotekos svetainės kampe vos prie jos prisijungus. Į jūsų užklausas atsakys virtualus kolega Bibliotekininkas Simas.
Mokymai.
Norite sėkmingai parengti rašto darbus?
Biblioteka organizuoja mokymus, kurių metu išmoksite rasti ir atsirinkti studijoms bei rašto darbams reikalingą patikimą mokslinę informaciją, susipažinsite su akademinės etikos reikalavimais, tinkamu kitų autorių minčių citavimu ir naudotų šaltinių aprašymu, išmoksite naudotis informacijos tvarkymo programomis, kurias naudodami pasieksite sukauptą informaciją kelių klavišų paspaudimu.
Informaciją apie mokymus sekite bibliotekos svetainės naujienų skiltyje arba kreipkitės į savo fakulteto dalyko bibliotekininką.
Spausdinimas, kopijavimas.
Prireikus atsispausdinti rašto darbą, nukopijuoti reikalingą knygos skyrių ar nuskenuoti paskaitų konspektus, naudokitės bibliotekoje esančiais daugiafunkciais įrenginiais, skeneriais skaityklose ar fotografavimo stovais. Centrinės bibliotekos daugiafunkciai įrenginiai yra Kopijavimo kambaryje. MKIC – Laisvalaikio, Technologijos mokslų, Komunikacijos, Teisės, Ekonomikos ir Verslo skaityklose. Savitarnos įrenginiu taip pat galite naudotis Medicinos ir Geomokslų skaitykloje. ŠAIC daugiafunkciai įrenginiai yra Bendrojoje bei Periodinių leidinių ir Menų skaitykloje. Daugiau informacijos rasite čia.
Trumpi instrukciniai vaizdo įrašai supažindinantys su VU bibliotekos spausdinimo, kopijavimo ir skenavimo įrenginių naudojimu: čia
Mobili programėlė.
Visiems/-oms studentams/-ėms rekomenduojame įsidiegti VU bibliotekos mobiliąją programėlę. Su ja galėsite:
- lengvai ir paprastai atlikti spausdintų leidinių paiešką;
- peržiūrėti jums išduotus leidinius ir pratęsti jų grąžinimo terminą;
- pamatyti sukauptus delspinigius;
- gauti priminimus apie grąžintinas knygas ir kitus dokumentus;
- naudotis savo elektronine lentyna, kurioje nurodomi išduoti, užsakyti ir išsaugoti leidiniai;
- gauti aktualią informaciją apie Biblioteką.
Įsidiegti programėlę galite pasirinkę nuorodas:
Android: https://bit.ly/3vrSXTZ
iOS: https://apple.co/3u5Lslb
Svarbiausios nuorodos:
Bibliotekos darbo laikas: rasite čia
Bibliotekos interneto svetainė: rasite čia
Bibliotekos planai ir taisyklės: rasite čia
Virtuali biblioteka: rasite čia
Turite klausimų? Skambinkite, rašykite, klauskite: ; (85) 219 5051
Mus sekti kviečiame:
2023-09-05