Sidebar

Emerging Sources Citation Index (toliau ESCI) – tai papildoma duomenų bazė iš Web of Science Core Collection duomenų bazių paketo, pradėta kurti 2015 m. pabaigoje. Kuo ji ypatinga?

background binoculars black 267596

Emerging Sources Citation Index (toliau ESCI) – tai papildoma duomenų bazė iš Web of Science Core Collection duomenų bazių paketo, pradėta kurti 2015 m. pabaigoje.

Pasak leidėjo, šios duomenų bazės atsiradimą lėmė vartotojų poreikis atrasti regioninės reikšmės aukštos kokybės recenzuojamus mokslinius tyrimus besiformuojančiose mokslo kryptyse, kurie pagal citavimo statistiką dar nespėjo įgyti tarptautinio pripažinimo. Ši duomenų bazė yra daugiadalykė, todėl joje galima rasti visų mokslo krypčių leidinių (indeksuojamų leidinių sąrašą galima rasti čia).

Leidiniai, norintys patekti į ESCI duomenų bazę, turi atitikti minimalius atrankos kriterijus – leidinys turi būti recenzuojamas, atitikti etiško publikavimo gaires (būti ne grobuoniškas) ir techninius reikalavimus (turinys pateiktas PDF ar XML formatu), straipsnių metaduomenis pateikti anglų kalba ir turėti Web of Science mokslinės bendruomenės rekomendaciją. Leidiniai, patekę į ESCI, vėliau gali būti įtraukiami į kitas Web of Science Core Collection duomenų
bazes – Science Citation Index (SCI), Social Science Citation Index (SSCI) ar Arts and Humanities Citation Index (AHCI). Pažymėtina, kad įtraukimas į pastarąsias duomenų bazes turi dar didesnius ir griežtesnius atrankos reikalavimus.

Reikėtų pabrėžti, kad leidiniai, indeksuojami ESCI, neturi cituojamumo rodiklio, tačiau citavimai, gauti iš ESCI leidinių, įtraukiami į kitų leidinių, turinčių cituojamumo rodiklį, citavimo statistiką.

Leidinių indeksavimas ESCI pagerina matomumą mokslinėje bendruomenėje, suteikia kokybės ženklą ir tampa svarbiu svertu renkantis patikimus šaltinius besiformuojančiose mokslo kryptyse.

Daugiau informacijos apie Emerging Sources Citation Index.

Naujieną pateikė: VU bibliotekos Mokslinės informacijos duomenų skyrius

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos