Bibliotekos J. Lelevelio salė – buvusi jėzuitų namų koplyčia. 1929 metais į Vilnių perkėlus istoriko J. Lelevelio biblioteką ir atlasų kolekciją, salė buvo restauruota grafiko Jurgio Hopeno.

2018 metais J. Lelevelio salės restauravimo metu plafone rasta ir restauruota XVIII a. kompozicija. Lubų freska bei koplyčios barokinė ir rokokinė tapyba atidengta švenčiant jėzuitų misijos 450 metų jubiliejų; simboliška, kad pati salė duris visuomenei atvers 2020-aisiais, kai savo 450 metų jubiliejų švęs Vilniaus universiteto biblioteka.

Iliustracijoje – skliauto tapybos fragmentas. Nuotrauka AidonoValkiūno (UAB „Opus Optimum“)