Pradžia: 2022-01-27 12:00
Pabaiga: 2022-01-27 13:00

Sausio 27 dieną, 10 val. Italų ambasada, bendradarbiaudama su Vilniaus universiteto biblioteka, kviečia į renginį, skirtą Tarptautinei Holokausto aukų atminimo dienai paminėti.

Susitikimo metu, kuris vyks VU bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre (Saulėtekio al. 5), Konferencijų salėje, bus pristatytas virtualus projektas „Liudytojai – Aušvico prisiminimas ir pasakojimas“ bei pagal jį sukurtas filmas „Liudytojų liudytojai“ – dokumentinė juosta, atskleidžianti naikinimo stovyklose gyvenusių žmonių patirtis ir tragiškas istorijas. Jas pasakoja grupė studentų, dalyvavę atminties kelionėje po koncentracijos stovyklą Aušvice. Šis pasakojimas, kuriame taip pat išgirsime stovyklas išgyvenusių liudininkų balsus, – tarsi garsinė ir vaizdinė kelionė, kviečianti neužmiršti sukrečiančios praeities ir perduoti jos atminimą ateities kartoms.

Renginio metu taip pat bus pristatytas projektas Romos žydai, atskleidžiantis itališką pavyzdį, kaip žydų bendruomenė, ypač kai kurie jos nariai, integruoti ir be religinės diskriminacijos, atliko svarbų vaidmenį italų tautos kūrimo procese XIX amžiuje. Daugiau skaitykite čia  >>