Pradžia: 2019-01-25 16:00
Pabaiga: 2019-02-28 02:00

Kazickų šeimos fondo parengta paroda „Dr. Juozo P. Kazicko gyvenimo istorija“ veiks Vilniaus universiteto bibliotekos Direkcijos koridoriuje (Universiteto g. 3, III a.) iki vasario 28 d.

Kazickas

Kazickų šeimos fondas pristato neeilinę parodą apie Juozo P. Kazicko gyvenimo istoriją.

Dr. Juozas Petras Kazickas (1918–2014) – filantropas, patriotas, verslininkas, intelektualas, gabus rašytojas ir oratorius, menų globėjas, sportininkas, entuziastingas fotografas ir sodininkas, o svarbiausia – žmogus, atsidavęs šeimai, kartu su žmona Aleksandra nugyvenęs net 70 metų.

Gimė Čiornaja Padina, Rusijoje, kur jo seneliai lietuviai buvo ištremti po 1863 metų sukilimo. Su tėvais 1922 m. grįžo į Lietuvą. 1937–1940 m. studijavo ekonomiką Vytauto Didžiojo universitete Kaune ir Vilniaus universitete. Pastarajame susipažino su būsima žmona Aleksandra. 1942 m. gavo ekonomisto diplomą ir dirbo Vilniaus savivaldybės įmonėse. 1944 m. su žmona ir dukra pasitraukė į Vokietiją, iš ten – į JAV. 1951 m. Jeilio universitete apsigynė ekonomikos mokslų daktaro disertaciją. Dirbo profesoriaus asistentu Džordžtauno universitete ir JAV Gynybos ir Užsienio reikalų ministerijose konsultantu. Vėliau pradėjo savo labai sėkmingą verslą.

Didžiąją savo gyvenimo dalį J. Kazickas praleido Jungtinėse Amerikos valstijose, bet niekada neprarado meilės Tėvynei. Kol Lietuva buvo okupuota, J. ir A. Kazickai aktyviai dalyvavo išeivijos gyvenime, rėmė įvairias lietuviškas veiklas, jų namuose vyko susirinkimai lietuvių kultūros, kalbos, tradicijų išsaugojimo ir Lietuvos išlaisvinimo klausimais. Juozas Kazickas prisijungė prie Lietuvių fondo Čikagoje veiklos. Nepaprastai džiaugėsi 1990-aisiais Lietuvai atgavus laisvę ir įdėjo daug darbo, kad Lietuvos ekonomika klestėtų žmonių labui.

J. Kazickas nugyveno pilnavertį gyvenimą. Kartu su žmona Aleksandra užaugino penketą vaikų, apkeliavo pasaulį, užmegzdamas draugystes su įtakingiausiais JAV bei viso pasaulio asmenimis ir visą savo gyvenimą paskyrė Lietuvai.

1998-aisiais jis įkūrė Kazickų šeimos fondą – didžiausią savo palikimą Lietuvos žmonėms. Fondas jau parėmė per 100 labdaringų tikslų, įskaitant mokyklų aprūpinimą kompiuteriais, svarbių architektūrinių objektų atstatymą, daugelio Lietuvos istorinių knygų leidybą bei muzikos, šokių festivalių, atspindinčių turtingas šalies tradicijas ir kultūrą, organizavimą.

Už nuopelnus Lietuvai J. Kazickas apdovanotas Sausio 13-osios atminimo medaliu (1992), Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro kryžiumi (1995), Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino ordino Didžiuoju kryžiumi (1998), Kauno technologijos universiteto garbės daktaras (1998).