Pradžia: 2019-07-11 12:00
Pabaiga: 2019-09-06 19:00

Vilniaus universiteto biblioteka maloniai kviečia aplankyti parodą Kaunas - laikinoji sostinė.

1919 metų sausio 2 dieną ministro pirmininko Mykolo Sleževičiaus vadovaujama Laikinoji Vyriausybė pasitraukė iš okupuoto Vilniaus ir Kaunas de facto tapo laikinąja Lietuvos valstybės sostine. Į Kauną persikėlė centrinės valdžios institucijos, jame buvo priimami visai Lietuvai reikšmingi ir jos raidai lemtingi sprendimai. Kaunas tapo Lietuvos politikos, ekonomikos, aukštojo mokslo ir kultūros centru, jame formavosi moderniosios istorijos, kalbos, kultūros ir mokslo tradicijos, stiprėjo tautinė savimonė ir identitetas, turėję itin didelę svarbą tautos išlikimui okupacijų metais ir išlikę reikšminga šiandieninės valstybės gyvenimo dalimi iki šių dienų.

2019 metus Lietuvos Respublikos Seimui paskelbus Laikinosios sostinės atminimo metais, Vilniaus universiteto bibliotekoje parengta paroda, skirta tarpukario nepriklausomos Lietuvos Respublikos laikinajai sostinei Kaunui. Parodoje eksponuojami rankraščiai, piešiniai, fotografijos, atvirukai ir kiti dokumentai iš Rankraščių skyriaus ir Grafikos kabineto kolekcijų, atspindintys Kauno miestą ir jo raidą Laikinosios sostinės laikotarpiu, tuo metu mieste gyvenusias ir kūrusias žymias asmenybes. Tarp įvairių šios parodos eksponatų lankytojai galės pamatyti to meto atvirukų ir fotografijų su Kauno miesto vaizdais, dokumentus su pirmojo Lietuvos Respublikos Prezidento Antano Smetonos ir pirmojo Kauno miesto burmistro Jono Vileišio parašais, Vytauto Didžiojo universiteto rektoriaus, teisės profesoriaus Mykolo Römerio dienoraščių fragmentus, Kaune gyvenusių ir kūrusių lietuvių literatūros klasikų Balio Sruogos ir Vinco Mykolaičio-Putino kūrinių rankraščius.

Paroda veikia VU bibliotekos Direkcijos koridoriuje (Universiteto g. 3, III a.) nuo liepos 11 d. iki rugsėjo 6 d.

Maloniai kviečiame apžiūrėti parodą!

Informaciją parengė Paulius Bagočiūnas

Iliustracija: