Vilniaus universiteto biblioteka vasario 12 d. 16 val. kviečia į renginį Baltojoje salėje, skirtą Onai Šimaitei – Pasaulio Tautų Teisuolei, Vilniaus universiteto bibliotekos darbuotojai, gelbėjusiai žydus per Antrąjį pasaulinį karą – atminti.

Simaite 2Renginyje dalyvaus Marius Burokas, Saulius Repečka, Lara Lempert, Aušra Kaziliūnaitė, Rimantas Stankevičius, Virginija Cibarauskė.

O. Šimaitė, dirbdama Vilniaus universiteto bibliotekoje, tapo tikra geto ryšininke, slėpė pabėgėlius, ieškojo slapstymo vietų vaikams, nešė į getą ginklus ir šaudmenis, laiškus, o iš ten nešdavo slėpti žydų kultūros vertybes. Ji kasdien rizikavo savo gyvybe stengdamasi padėti kitiems, buvo suimta ir kankinama, bet išliko tvirta. O. Šimaitė tapo viena pirmųjų lietuvių, apdovanotų Pasaulio Tautų Teisuolio vardu (1966 m.).

Renginys vyks vasario 12 d. 16 val. VU bibliotekos Baltojoje salėje (Universiteto g. 3, IV a.).

17 val. atidengiamas Onos Šimaitės portretas (autorius – Modestas Saukaitis) VU  bibliotekos  Komunikacijos erdvėje (III a., šalia Lituanistikos skaityklos).

Renginys vyks lietuvių kalba.