Sidebar

1992 m. rugsėjo 25 d., praėjus vos pusmečiui po Algirdo Juliaus Greimo mirties (1992 m. vasario 27 d.), jo našlė ir intelektualinio palikimo paveldėtoja Teresa Mary Keane Greimas perdavė visą Greimo asmeninį lietuvišką archyvą Vilniaus universiteto bibliotekos Rankraščių skyriui.

Apie viska ir nieka 3D

Greimo fondą sudaro jo paties išsaugoti dokumentai, liudijantys jo interesus ir veiklas: publikuotų ir į spaudą nepatekusių mokslinių ir publicistinių straipsnių mašinraščiai ir rankraščiai, nebaigtų straipsnių ir vertimų darbiniai juodraščiai, semiotinių analizių apmatai, mitologijos studijų kartoteka, vienas kitas dažniausiai dalykinis laiškas ar laiško ištrauka, Greimui dedikuoti kitų autorių leidiniai. Priimant medžiagą šie tekstai ir darbiniai užrašai buvo aprašyti kaip archyviniai vienetai ir suskirstyti į segtuvus ar dėžes, „neardant perdavimo metu buvusios medžiagos sudėstymo tvarkos“, – knygos „Apie viską ir nieką: žmogus, visuomenė, kultūra“ pratarmėje teigia jos sudarytoja dr. Jūratė Levina.

Knygą „Apie viską ir nieką: žmogus, visuomenė, kultūra“ sudaro Algirdo Juliaus Greimo ankstyvoji, 1947–1959 m., publicistika: sociopolitinių realijų analizės, poleminiai straipsniai visuomenės ir kultūros klausimais, literatūros veikalų recenzijos, literatūros istorijai ir estetikai skirta eseistika. Parengta iš rankraščių pagal paties Greimo sudarytą planą, knyga atskleidžia savitą, daugeliu aspektų ir šiandien aktualią žmogaus ir kultūros sampratą, išdėstytą gyvu stiliumi, su Greimui būdingu subtilumu, ironija, humoru ir kritine galia.

Knygos pristatymo renginyje dalyvaus dr. Darius Kuolys, dr. Brigita Speičytė, dr. Arūnas Sverdiolas, leidinio sudarytoja dr. Jūratė Levina, renginį moderuos dr. Jurga Katkuvienė.

Renginys vyks kovo 9 d. 17 val. Vilniaus universiteto bibliotekos Baltojoje salėje (Universiteto g. 3, IV a.).

Organizatoriai: Vilniaus universiteto Filologijos fakultetas, Vilniaus universiteto leidykla, Vilniaus universiteto biblioteka

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos