Penktadienį, kovo 6 dieną Vilniaus universitete bus minima tarptautinė Atvirųjų duomenų diena. Atvirieji duomenys – tai viešojo sektoriaus, viešųjų įmonių arba mokslinių tyrimų duomenys atvirai prieinami elektroniniu formatu, suteikiant galimybę laisvai juos naudoti ir platinti. Atviroji prieiga prie duomenų jau paspartino daugybę mokslinių tyrimų ir padėjo susikurti daugybei verslų. Tarptautinė atvirųjų duomenų diena minima nuo 2010-ųjų metų.

Šiais metais, Atvirųjų duomenų dienos proga, VU biblioteka meta žinių iššūkį savo lankytojams. Drąsiausieji kviečiami pasitikrinti savo mokslinių tyrimų duomenų raštingumą „žaibinėje“ viktorinoje, kuri, žinoma, neapsieis be prizų.

ekranams

Viktorinos taisyklės labai paprastos:

1) Prieik prie mūsų stendo šalia informacijos stalo;

2) Teisingai atsakyk į vieną ar kelis klausimus apie mokslinių tyrimų duomenis;

3) Atsiimk prizą: kuo daugiau ir sunkesnių klausimų atsakysi, tuo vertingesnį prizą padovanosime.

Išdrįsę priimti iššūkį kovo 6 dieną laukiami Centrinėje bibliotekoje (9:30-11:30) arba MKIC (13:30-15:30). Prizų kiekis ribotas!

Informaciją pateikė Gintė Medzvieckaitė, 2020-03-04